3 kadın 3 dram

Sakarya ve Antalya’da intihara teşebbüs eden iki genç kız kurtarıldı. Adana’da Seyhan Baraj Gölü’ne atlayan Gamze Özcan ise hayatını kaybetti. Özcan’ın sevgilisinin “Bulun bu kızı, benim başımı yakmayın. Ayrıldık bitti gitti” demesi tepkiye neden oldu

3 kadın 3 dram
Adana'da önceki akşam 27 yaşındaki Gamze Özcan, erkek arkadaşı Samet Gözel (30) ve arkadaşlarıyla buluşup yemek yedi. Ancak çift gecenin sonunda kavga ederek ayrıldı. Saat 01.30 sıralarında taksiye binen Özcan, Samet Gözel'i arayarak intihar edeceğini söyledi. Genç kız, Çatalağzı Köprüsü üzerinde aracı durdurup Seyhan Baraj Gölü'ne atladı. Taksi şoförünün ihbarıyla gelen ekipler genç kızı arama çalışmalarına başladı. Bu sırada olay yerine gelen Samet Gözel polislere, "Evin tek erkek çocuğuyum. Başımı yakmayın. Kendisi burada tek yaşıyor. Bulun bu kızı benim başımı yakmayın. Ayrıldık bitti gitti ya" diye ağladı. Dalgıç polisler, sabah yeniden başladıkları arama çalışmalarında genç kızın cesedine ulaştı.

AFAD YETİŞTİ
Sakarya'nın Arifiye ilçesinde yaşayan Türkmenistan uyruklu Derya Malik (21), ailevi sorunlar nedeniyle bunalıma girince, Sakarya Nehri'ne atlamak için Mollaköy Köprüsü'ne çıktı.Durumu gören sürücüler ve balık tutan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri köprüde, AFAD ekipleri de botla nehirde önlem aldı. İkna çabalarına rağmen vazgeçmeyen genç kız ise bir süre sonra suya atladı. Hemen harekete geçen AFAD ekipleri, genç kızı kurtararak sudan çıkardı. Malik'in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

İKİ KEZ DENEDİ, YARALI KURTULDU
Öte yandan benzer bir olay da önceki akşam Antalya'da yaşandı. Osman Serdengeçti Parkı'nda telefonla görüşen Rüya Eser (19), parkın içinde bulunan falezlerin üzerindeki ahşap köprüye çıkarak, yaklaşık 30 metreden kendini boşluğa bıraktı. Ancak iki katlı köprünün birinci katına düştü. Yeniden ayağa kalkan genç kız, bu kez de birinci kattan atladı. Köprünün altındaki çalılıklara düşen ve kolu kırılan Eser, ekipler tarafından iki saat süren çalışmayla yukarıya çıkarıldı. Bu sırada "Hayır istemiyorum, bırakın beni" diyerek tepki gösteren genç kız hastaneye kaldırıldı.

BİZE ULAŞIN