Yaşlıya akıllı telefon kızlara çeyiz eğitimi

Yaşlıya akıllı telefon kızlara çeyiz eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 7’den 70’e herkese eğitim kapsamında başlattığı kurslar gündelik yaşamda karşılaşılan zorluklarla ilgili pek çok içeriğe sahip...

Milli Eğitim Bakanlığı, 7'den 70'e herkese eğitim kapsamında 38 yeni kurs programı başlattı. Yaşlılara akıllı telefon kullanımı ve genç kızlara çeyiz hazırlama kursları da ilk kez programa girdi.

STK'LARDAN DESTEK
MEB, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, her yaş ve gruptan vatandaşa mesleki teknik ve genel yaygın eğitim kursları düzenliyor. Talim Terbiye Kurulu'nun onayıyla uygulamaya geçirilen kurs programları arasında, Anadilde İletişim, Dijital Yetkinlikler, (Akıllı telefon, bilgisayar vs.) Kültürel Bilinç ve İfade, Matematiksel ve Fen Yetkinlikleri, Öğrenmeyi Öğrenme, Yabancı Dilde Eğitim, Sosyal ve Beşeri Yetkinlikler, Çocuklar için Kuran-ı Kerim, Çeyiz Hazırlama, Mis Sabun Üretimi, Mangala oyunları, Hayat Boyu Rehberlik ile çeşitli mesleki ve teknik eğitim kursları yer alıyor. Kurslar, dernek, vakıf ve federasyonlarla işbirliği içinde yürütülecek. Elginkan Vakfı'yla birlikte, geliştirme ve uyum eğitimleri, Ankara Sanayi Odası ile birlikte mesleki teknik eğitim kursları yer alıyor.
BİZE ULAŞIN