21 yıldır bitmeyen miras kavgasında son perde

21 yıldır bitmeyen miras kavgasında son perde

İstanbul'da 21 yıl önce öldürülen 'Kumarhaneler Kralı' Ömer Lütfü Topal'ın trilyonluk mirasıyla ilgili iki kızı ve bir oğlu, sahte vekaletname düzenleyerek Bodrum'daki taşınmazı otoparka çevirdiği iddia edilen Mehmet Özçelik ve birlikte hareket ettiği kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  • Yaşam
  • Cuma 05.05.2017 13:19

Ali OKTAY-SABAH

Babalarının mirasının bir bölümünün tereke idaresince 17 yıldır idare edildiğini belirten Elif Lütfiye Topal, Ebru Zeynep Kasırga ve Serdar Murat Topal, şüpheli Mehmet Özçelik ve suç ortaklarının sahte vekaletname üreterek Bodrum'daki taşınmazı bir başkasına kiraya verdiklerini öne sürdüler. Suç duyurusu dilekçesinde, "Aramızda husumet ve davalar bulunan diğer iki kardeş Emir Ömer Topal ve Ömer Lütfü Topal, şu an tereke tarafından idare edilen taşınmazlara yönelik olarak taşınmazların satılması için terekenin ve dolayısıyla bizim zarara uğramamıza neden olabilecek davranışlarda bulunmaktadırlar. Vekaletnamedeki imzalar bize ait değildir" denildi.

BODRUM'DAKİ ARSA, TEREKEYE İADE EDİLDİ

Ömer Lütfü Topal'ın iki kızı Elif Lütfiye Topal ve Ebru Zeynep Kasırga ile oğlu Serdar Murat Topal'ın iddiaları suç duyurusu dilekçesinde şöyle anlatıldı: Babalarının trilyonluk mirasıyla ilgili terekesinin bir bölümü, Bakırköy 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'nce 17 yıldır idare ediliyordu. Mirasının bir bölümüyle ilgili Bakırköy'deki tereke dosyasına, İstanbul Barosu'ndan avukat Hülya Durak atanmıştı. Terekeye dahil olan taşınmazlardan bir tanesi Muğla Bodrum, Gümbet Kavşağı, Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ndeki Oasis AVM'nin yanında bulunuyordu. Bodrum'daki taşınmaz, tereke idaresi tarafından DKC Yapı İnşaat Tic. Ltd. Şti'ne kiraya verildi. Yaklaşık bir ay önce tereke mümessili, şikayetçi üç kardeşi arayarak Bodrum'daki taşınmazın bir bölümüne Mehmet Sait Anık tarafından bir kulübe yapıldığını ve bu kişinin burayı otoparka çevirerek vergi levhası astığını ve arsayı işgal ettiğini bildirdi. İşgalin ardından Bodrum Emniyeti ile Bodrum Kaymakamlığı'na şikayette bulunuldu. Yapılan incelemenin ardından Mehmet Sait Anık'ın arsayı işgalinin men'ine ve arsanın tereke mümessiline iadesine karar verdi.

SAHTE VEKALETNAME YAPILMIŞ

Arsayı otoparka çeviren Mehmet Sait Anık'tan elde edilen evraklar incelendi. Şikâyetçi üç kardeş ile babalarının başka bir beraberliğinden olan Emir Ömer Topal ve Ömer Lütfü Topal ile noterden verilmiş gibi görünen vekâletname ile şüpheli Mehmet Özçelik'in bu arsayı kiraladığı anlaşıldı. Ancak söz konusu vekâletname incelendiğinde bu vekâletname altındaki imzaların şikâyetçi üç kardeşe ait olmadığı görüldü. Üç kardeş şikayet dilekçelerinde Mehmet Özçelik'e böyle bir vekaletname vermediklerini anlattı. Vekâletnameyi düzenleyen Beşiktaş'taki noterle görüşüldü. Vekâletnamenin altındaki tarih ve yevmiye numarasında şüpheli Mehmet Özçelik adına Emir Ömer Topal tarafından bir vekâletname tanzim edildiği, ancak kiralama işleminde kullanılan ve üç kardeşin de sahte imzalarını içeren vekâletnamenin kes yapıştır yöntemiyle üretildiği ve sahtecilik işleminde kullanıldığı suç duyurusu dilekçesinde anlatıldı.

DİĞER İKİ KARDEŞLE ARALARINDA HUSUMET VAR

Şikâyetçi üç kardeşin, diğer iki kardeşleri Emir Ömer Topal ile Ömer Lütfü Topal'la görüşmedikleri, miras nedeniyle aralarında husumet ve davalar bulunduğu belirtildi. Şikayet dilekçesinde, "Emir Ömer Topal ve Ömer Lütfü Topal şu an tereke tarafından idare edilen taşınmazlara dönük olarak taşınmazların satılması, üçüncü şahıslar tarafından üzerlerine takyidat konulması ve böylece terekenin, dolayısıyla diğer şikayetçi üç kardeşin zarara uğramasına neden olabilecek davranışlarda bulunmaktadırlar. Vekaletnamedeki imzalar, şikayetçi üç müvekkilime ait değildir. Vekil olarak gözüken Mehmet Özçelik'e şikayetçi üç müvekkilim tarafından verilen bir vekaletname yoktur. Mehmet Özçelik ve kimliği bilinmeyen suç ortakları açıkça sahte belge üreterek, sahte imzalar kullanarak müvekkillerime ait taşınmazlarla ilgili işlemler yapmaktadırlar. Sahte vekaletname ile kiralama işleme yapıldığından Bodrum Savcılığı'na da şikayette bulunulmuştur. Şüpheli birlikte hareket ettiği kişiler hakkında resmi belgede sahtecilik ve dolandırıcılık suçundan dava açılarak cezalandırılmalarını istiyoruz" denildi.

BİZE ULAŞIN