Polis çağırınca vurmuşlar

Polis çağırınca vurmuşlar

Konya’da hamile kadın doktoru kurşunlayan trafik magandaları, uyuşturucu bağımlısı çıktı. İki zanlı, kadın doktor kaza üzerine “polis çağıralım” deyince silaha sarılmış

Konya'da kırmızı ışıkta beklerken otomobiline çarptıkları kadın doktoru tabancayla yaralayan iki trafik magandasından, sürücü İsmail Uzundere'nin kanında uyuşturucu, aracında da ruhsatsız tabanca, pompalı tüfek ve 21 fişek bulundu. Kadın doktora ateş açan ve uyuşturucu kullandığı için tedavi gördüğü belirlenen Hasan Çokkaynar'ın üzerinden de madde bağımlılığı tedavisinde kullanılan ilaç bulundu. Ameliyat olan babasını ziyarete giderken saldırıya uğrayan Uzm. Dr. Aliye Avcı'nın tedavisi ise babasının da tedavi gördüğü ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı doktor eşi Osman Avcı'nın görev yaptığı Eğitim Araştırma Hastanesi'nin ortopedi servisinde sürüyor.

KURŞUN VÜCUDUNDA KALDI
Sol bel bölgesinden girip bacağında kalan kurşun, iki aylık hamile olduğu için doğumdan sonra çıkarılacak olan Avcı, polise verdiği ifadede, "Otomobildeki hasara bakmak için indiğimde, saldırganlar 'bir şey yok, düzgün gitseydin' diye tepki gösterdi. Bunun üzerine ben de 'polis çağıralım' cevabını verince aracımı tekmelemeye başladılar. Korkuyla araca bindiğimde, 'ne polisi lan' diye bağırıyorlardı. Kapıları kilitleyip hareket etmeye çalıştığım sırada silah sesi geldi ve sol tarafımda bir acı hissettim. Elimle kontrol ettiğimde kanı gördüm" dedi. Adliyeye sevk edilen zanlılardan Hasan Çokkaynar tutuklandı. İsmail Uzundere ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
BİZE ULAŞIN