Annenize küçük bir tatille büyük bir jest yapın

Annenize küçük bir tatille büyük bir jest yapın

Annelerimize bir günü tatil ilan etmek yetersiz olsa da güzel bir jest olacak. Biz de buradan yola çıkarak Türkiye’deki turizm sektörünün önde gelen oyuncularıyla konuştuk. Anneler için ne gibi jestler yapıyorlar araştırdık

Annelik şüphesiz ki bir kadının yaşayabileceği en güzel duygulardan biri… Canına can katarak bizleri dünyaya getiren ve doğduğumuz günden itibaren bizler için çalışan annelerimize bir günü tatil ilan etmek yetersiz olsa da güzel bir jest olacak. Biz de buradan yola çıkarak Türkiye'deki turizm sektörünün önde gelen oyuncularıyla konuştuk. Anneler için ne gibi jestler yapıyorlar araştırdık. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nin (TÜRSAB) verdiği bilgilere göre anneler gününde daha çok 1 gece konaklamalı kültür turları ön plana çıkıyor. Yurtdışında otobüsle Yunanistan ve Bulgaristan gibi komşu ülkelere hafta sonu gezisi şeklinde gerçekleşen turlar mevcut. Yunanistan'da Selanik Kavala İskeçe popüler destinasyonlar olurken Bulgaristan'da Plovdiv turları dikkat çekiyor. Yurtiçinde ise hem otobüsle hem de uçakla gerçekleştirilen yine 1 gece konaklamalı turlar tüketicilerden ilgi görüyor. Otobüsle gerçekleştirilen turlarda yurtiçinde öne çıkan destinasyonlar Kapadokya, Eskişehir, Bursa, Batı Karadeniz olurken son dönemde gastronomi turlarına artan ilgi kapsamında uçakla 1 gece konaklamalı Gaziantep turları da ilgi görüyor. Tüketicilerin kısa tatillerle olabildiğince farklı destinasyonları görme ve keşfetme arayışında olduğu bilgisini veren TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, özellikle ulaşım olanaklarının artmasıyla kısa şehir turlarına da talebin arttığını belirtiyor.

ANNELERE ÖZEL KAMPANYALAR
Bu özel gün için tur operatörleri de bir birinden farklı kampanyalar düzenliyor. Tatilbudur.com Anneler Günü'ne özel hazırladığı Balkanlar veya Abant Turuna annesiyle birlikte rezervasyon yaptıranlara bir kişi alana ikinci kişiyi hediye ediyor. Tatilbudur. com CEO'su Cenk Angın, Anneler Günü için hazırladıkları özel fırsatları yurtdışı turlarında en çok ilgi gören lokasyonun Balkanlar olduğunu vurguluyor. Angın, yakın mesafede ise gözde rotaları Abant, Sapanca, Maşukiye, Antalya Kemer ve Kuzey Kıbrıs olarak açıklıyor. Türkiye'nin önde gelen tur operatörlerinden Jolly Tur da Anneler Günü'nün özel kampanyalarla karşılayan operatörler arasında yer alıyor. Şirket, Anneler Günü'nde yine çocuğunun mutluluğuyla mutlu olacak anneler için Ela Quality Resort Belek'te yüzde 30 indirim uyguluyor. Otelde 0-11 yaş 2 çocuğun ücretsiz olarak konaklayabildiğini belirten Jolly Tur temsilcileri, 'Çocuğunuzu alıyoruz, tatilinizi size bırakıyoruz' felsefesiyle hizmet verildiğini kaydetti. Sueno Hotels Deluxe Belek'te de -11 yaş 1 çocuğun ücretsiz olarak konaklayabildiğini aktaran yetkililer, Jolly Tur üzerinden yapılan erken rezervasyonla oteldeki konaklamalarda yüzde 25 indirim sağlandığını kaydetti. Jolly Tur'un annelere bir diğer önerisi ise Antalya Side'de bulunan Sunis Kumköy Beach Resort& SPA. Otel özellikle ekonomik bir tatil yapmak isteyen anne ve çocuklar için ideal. 0-12 yaş arası ilk çocuğu ücretsiz, 2. çocuğu ise 0-7 yaş aralığında ücretsiz olarak ağırlayan otel, 8 gece üzeri konaklamalarda 1 gece hediye ediyor. Jolly Tur ile yapılan erken rezervasyonlarda yüzde 37 indirim sunan otelde konaklama ücreti ise 201 TL'den başlıyor.

VİZESİZ YERLER GÖZDE
Enuygun.com'un Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu da annenizle birlikte gezebileceğiniz ucuz ve vizesiz yerleri araştırdı. Hacıbayramoğlu'nun verdiği bilgilere göre Makedonya, Bosna Hersek, Gürcistan, Ukrayna, Lübnan gibi ülkeler vize almadan gezebileceğiniz yerler arasında başı çekiyor. Üsküp, Ohri gibi şehirleriyle Makedonya'nın turistlerin hiç yabancılık hissetmeyeceği bir ülke olduğunu belirten Hacıbayramoğlu "Balkan göçmeni bir aileden geliyorsanız, annenize mutlaka böyle bir tatil armağan edin. Yemekler, gelenek ve görenekler size tanıdık gelecek" diyor. Balkanlarda Osmanlı izlerini en fazla görebileceğiniz şehirlerin başında gelen Saraybosna'ya gitmek için de vize gerekmediğini belirten Hacıbayramoğlu, Karadeniz kıyısında da Gürcistan, Ukrayna gibi ülkelerin Türklerden vize istemediğini aktarıyor. Vize istemeyen bir başka ülkenin de Lübnan olduğunu belirten Hacıbayramoğlu, şunları anlatıyor: "Akdeniz kıyısında yer alan Lübnan'ın başkenti Beyrut ise savaşın izlerini halen tam olarak silemese de güzelliğini kaybetmemiş bir şehir. Eğlence hayatıyla ünlü Beyrut'ta Mayıs ayında havalar iyice ısınıyor. Denize bile girebilirsiniz."
BİZE ULAŞIN