‘Son Durak’ baskınıyla yakalandı

Sarallar ve Şahinler adlı organize suç örgütleri arasındaki saldırılarla ilgili aranan Sedat Şahin, Beykoz’daki çiftliğinde iki koruması ve küçük bir cephanelikle birlikte ele geçirildi

‘Son Durak’ baskınıyla yakalandı
Çok sayıda cinayet ve yaralama olayına karışan Şahinler ile Sarallar gruplarına yönelik operasyonlar düzenleyen İstanbul polisi, dün "Son Durak" adı verilen önemli bir baskına imza attı. Organize suç örgütü lideri, firari Sedat Şahin, Beykoz Öğümce köyünde saklandığı lüks çiftlik evinde kıskıvrak yakalandı. Şahin'in üzerinde sahte kimlik ve sahte pasaport çıktı.

İKİ KORUMASI DA GÖZALTINDA
Geçtiğimiz yıl Beykoz'daki villasına düzenlenen silahlı saldırıda kayınvalidesi yaralanan Şahin ve adamlarının intikam saldırıları yapacağı bilgisine ulaşan Organize Suçlarla Mücadele Şube birimleri, 5 ilde iki gruptan 52 şüpheliyi gözaltına almıştı. Yakalanması için özel ekip kurulan Sedat Şahin, ihbar sonucunda bu kez iki korumasıyla birlikte yakayı ele verdi.

ÇİFTLİK DEĞİL, ADETA CEPHANELİK
Operasyonu İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, yardımcısı Gaffar Demir ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Murat Mutlu yönetti. Sedat Şahin'in çiftliğinde, 9 adet Kalaşnikof, 2 adet lav silahı, bir çuval mermi, 20 adet tabanca ve 4 adet el bombası ele geçirildi. Şahin ve adamları 3 cinayet ve bir yaralamayla ilgili sorgulanacak.
BİZE ULAŞIN