Ulusal İyi Fikir Reklam Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

İyi Fikir Reklam Yarışması, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü tarafından bir reklam ajansı ve hotelin işbirliğiyle ilk kez bu yıl gerçekleştirildi.

Ulusal İyi Fikir Reklam Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yarışma kapsamında yarışma düzenlenen hotel için dergi reklamı hazırlayan yarışmacı öğrenciler, çalışmalarında hotelin beklentilerin üstünde bir manevi tatmin yaratarak, konaklamayı eşsiz bir deneyime dönüştürdüğü mesajını iletmeyi hedefledi.

Yarışmanın jüri üyeliğini reklam ajansı kurucu ortağı ve yaratıcı direktörü Uğurcan Ataoğlu, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr.Duygu Aydın, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Uzmanı Tarık Doğan, reklamı hazırlanan hotelin kurucusu Serkan Vanlı, kurumsal kimlik danışmanı Ebru Topçuoğlu, Turkcell Reklam Sorumlusu ve bir başka reklam ajansı kurucu ortağı ve hotelin sosyal medya danışmanı Veli Güzel gerçekleştirdi.

Yarışmanın koordinatörü S.Ü. Reklamcılık Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Duygu Aydın, ulusal kapsamda düzenlenen yarışmanın amacını iletişim ve reklamcılık alanında kariyer yapmayı hedefleyen üniversite öğrencilerini mezuniyetleri öncesinde sektöre hazırlamak ve yaratıcı fikirlerini ödüllendirmek olarak ifade etti. Türkiye'de bulunan İletişim ve Güzel Sanatlar Fakültelerinin lisans 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin katılım gösterdiği yarışmaya üniversiteler tarafından ilgi büyük oldu. Atatürk Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi'nden olmak üzere çok sayıda başvuru alındı. Jürinin yaptığı oylamalar sonucunda yarışmanın birincilik ödülü Selçuk Üniversitesi Reklamcılık Bölümü öğrencilerine, ikincilik ödülü Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine, üçüncülük ödülü ise yine Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü öğrencilerine verildi. Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde heyecanlı bekleyiş öncesi Türkiye'nin en köklü ve başarılı reklam ajanslarından biri olan ajansın kurucu ortağı ve yaratıcı direktörü Uğurcan Ataoğlu kişisel sergisi ve söyleşisi gerçekleştirildi. Yarışmada derece alan öğrenciler reklam ajansında staj ve hotelin hediyeleriyle ödüllendirildi.

BİZE ULAŞIN