Kantinci değil eşkıya

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde Kredi Yurtlar kız öğrenci yurdunda, sahurda yemek konusunda tartıştığı kız öğrencileri bıçakla kovalayan ve daha sonra da sosyal medyadan silahla tehdit paylaşımlarında bulunun kantinci gözaltına alındı. Hakkında hem adli hem de idari soruşturma başlatılan kantincinin sözleşmesi de feshedilerek yurda girişi yasaklandı.

Kantinci değil eşkıya

Kuşadası'nda, Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurdunda kalan üniversiteli kız öğrenciler, önceki gece sahur için kalktıklarında, menünün eksik olduğunu görünce durumu kantin işletmecisine bildirdi. Yemeklerde eksiklik bulunmadığını öne süren 40 yaşındaki kantin işletmecisi Ö.A. ise öğrencilerle tartışmaya başladı. Sinirlenen kantinci, elinde bıçakla kızların üzerine yürüdü. Yaşananlar yurtta kalan diğer öğrenciler tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

SOSYAL MEDYADAN OTOMATİK TÜFEKLE TEHDİT

Olayın polise de intikal etti. Kantinciden şikayetçi olmayan öğrenciler, olayı sosyal medyadaki paylaşımlarıyla kınadı. Serbest bırakılan Ö.A. ise sosyal medya hesabından sert paylaşımlarda bulundu. Önce "Olayın sorumlusu anarşist bir kız öğrenci, kantin görevlisinin karısını yerde görüp darp edildiğini sanmasından kaynaklanan olay, bıçak çekme yok" şeklinde tweet atan Ö.A ardından elinde otomatik silahlar olan fotoğraf ve videolar yükleyip, küfürlü tehdit içeren paylaşımlarda bulundu.

İKİNCİ KEZ GÖZALTINA ALINDI

Bunun üzerine Kuşadası Cumhuriyet Başsavcısı'nın başlattığı soruşturma çerçevesinde Ö.A, ikinci kez gözaltına alındı. İşlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecek olan Ö.A. hakkında, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü ve Kredi Yurtlar Kurumu da ayrı ayrı idari soruşturmalar başlattı. ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan'da sosyal medya hesabından, "Gençler, güvenliğin arttırılması ve bu olayın tekrarlanmaması için gerekli girişimler yapılıyor" diyerek gerekli önlemlerin alınacağını ifade etti. Olayla ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanlığı da Ö.A'nın kantincilik sözleşmesinin feshedildiğini ve yurt bölgesine girişinin yasaklandığını duyurdu.

BİZE ULAŞIN