Alacak verecek kavgası kardeş katili yaptı

Sarıyer’de bir çiftlikte çalışan iki kardeş arasında alacak meselesi yüzünden kavga çıktı. Birbirlerine bıçak ve pompalı tüfeklerle saldıran kardeşlerden biri öldü diğeri yaralandı

Alacak verecek kavgası kardeş katili yaptı
Sarıyer'de Kocataş isimli çiftlikte çalışan Vasfi Orak ile kardeşi Lokman Orak (46) arasında alacak verecek meselesi yüzünden çıkan silahlı ve bıçaklı kavgada Lokman Orak hayatını kaybetti. Bıçakla yaralanan ağabey Vasfi Orak ise hastanede tedavi edildikten sonra polis tarafından gözaltına alındı. Maden Mahallesi Kocataş yolu üzerindeki "Kocataş" adlı çiftlikte Lokman Orak ile ağabeyi Vasfi Orak arasında alacak- verecek meselesi yüzünden tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine iki kardeş birbirlerinin üzerine bıçak ve pompalı tüfekle saldırdı. Kavgada Vasfi Orak bıçakla yaralanınca hastaneye gidip tedavi oldu. Tedavinin ardından çiftliğe dönen ağabey ile kardeşi arasında tekrar kavga çıktı. Ağabey Vasfi Orak kardeşi Lokman Orak'a pompalı tüfekle ateş etti. Kardeşi Lokman Orak'ın çok kan kaybettiğini gören ağabeyi hemen 112 Acil Sağlık ekiplerini çağırdı. Lokman Orak ambulansla Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Bıçakla yaralanan ağabey Vasfi Orak da polis ekipleri tarafından tedavisi yaptırıldıktan sonra Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınarak Sarıyer Polis Merkezi'ne götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Vasfi Orak (üstte) pompalı tüfekle vurduğu kardeşi Lokman Orak'ın (en üstte) çok kan kaybettiğini görünce 112 Acil Servisi arayarak yardım istedi.
BİZE ULAŞIN