Güle güle ‘vagabondo’ *avare

Arjantin’de TIR kurbanı olan İzmirli bisiklet gezgini Mithat Altınay’ın ölümü, sevenlerini yasa boğdu. Altınay’dan geriye, taziye mesajlarının yanı sıra “vagabondo” ismiyle Instagram’dan yayımladığı fotoğraflar kaldı

Güle güle ‘vagabondo’ *avare
İzmirli 45 yaşındaki bisiklet tutkunu heykeltıraş Mithat Altınay'ın Arjantin'de bir TIR'ın çarpması sonucu ölmesi sevenlerini yasa boğdu. Arkadaşları duygusal mesajlar yayınlarken, Altınay'dan geriye ise ismini yaşam tarzına göre belirlediği ve İtalyanca "avare" anlamına gelen "vagabondo" adını kullandığı Instagram hesabından yayımladığı, gittiği çeşitli ülkelerde çektiği fotoğraflar kaldı. İzmirli 45 yaşındaki bisiklet tutkunu, gezgin heykeltıraş Mithat Altınay, geçen 1 Kasım'da, uçakla İstanbul'dan Venezuela'ya gitti. Buradan bisikletle Güney Amerika turuna başlayan Altınay, sırasıyla Brezilya, Bolivya ve Arjantin'e geçti. 31 Mayıs'ta Arjantin'deki Bahia Blanca -Tornquist Karayolu'nda ilerlerken, 35 yaşındaki Arjantinli Alesandro Guzman'ın kullandığı aynı yöne giden TIR'ın çarptığı Altınay, olay yerinde yaşamını yitirdi. TIR şoförü ise gözaltına alındı. Geçtiğimiz 1 Mart tarihine dönüş bileti bulunmasına rağmen dönmekten vazgeçerek turuna devam eden Altınay'ın, ölümü Arjantin'deki gazetelerde de yer aldı.

YÜREKLERİ BURKTU
Altınay'ın İzmir'de yaşayan ailesi cenazeyi almak üzere Arjantin'e giderken, arkadaşlarının ve sevenlerinin sosyal paylaşım sitelerinde yayınladıkları taziye mesajları yürekleri burktu. Soner Kalkancı, "Biri çıkıp gelse, her şey yalan dese, gittiğin yerlerden yer tut Mithat abi" sözleriyle üzüntüsünü ifade ederken, Burdur'un Ağlasun ilçesinde yer alan Sagalassos Antik Kenti'nin Facebook sayfasından ise "Sevgili arkadaşımız Mithat'ı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ne kadar yetenekli, alçak gönüllü, nazik ve harika bir insandır Mithat. Antoninler Çeşmesi'ndeki mükemmel taş oymacılığı emekleri unutulmaz. Huzur içinde yat sevgili Mithat" diye taziye mesajı yayımlandı.

TAKMA ADI, YAŞAM TARZINI ANLATIYOR
Altınay'dan geriye ise ismini yaşam tarzına göre belirlediği ve İtalyanca "avare" anlamına gelen "vagabondo" adını kullandığı instagram hesabından yayımladığı, gittiği çeşitli ülkelerde çektiği fotoğraflar kaldı. Altınay'ın, 30 Mart'ta Şili'de yer alan Puertte Montt Balıkçı Limanı'ndan paylaştığı son fotoğrafına ise "melcanontheroad" adlı kullanıcı, "Herkesin başı sağ olsun. Sevenlerine sabır diliyoruz" diye yorum yazarken, Özge Başağaç, "İnanmak mümkün değil. Huzur içinde yatsın" dedi. Boğaçhan Turunçoğlu ise "Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet, kabri nurlarla dolsun inşallah. Allah ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum" ifadesini kullandı.

'KAPORTAMIZ VÜCUDUMUZ'
Dünyanın birçok yerinden bisiklet toplulukları da yaşanan üzücü kaza ile ilgili taziye mesajları yayımladı. Bisikletçiler yaşanan kazalara dikkat çekmek için, "Unutmayın, kaportamız vücudumuz" yazılı mesajlar paylaştı.
BİZE ULAŞIN