İntiharı önledi kendisi can verdi

Malatya’da piknik keyfi trajediyle sona erdi. Ailesiyle baraj gölü kenarına giden İsmail Öztürk, intihara kalkışan kadını kurtardıktan sonra yosunlara takılıp boğuldu

İntiharı önledi kendisi can verdi
Malatya'da intihar etmek için Karakaya Barajına atlayan kadını kurtaran, sivil memur İsmail Öztürk (42), boğularak hayatını kaybetti. Malatya İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda elektrik teknisyeni olarak görev yapan İsmail Öztürk, pazar günü, polis eşi ve 2 çocuğuyla, piknik yapmak için, Karakaya Baraj Gölü'nün Battalgazi ilçesindeki Beyaz Saray mevkisine gitti. Saat 19.30 sıralarında ise bir kadın intihar etmek için göle atladı. Durumu gören Öztürk de kadını kurtarmak için peşinden atladı. Bu sırada ailesi de 112 acil servisten yardım istedi. Kadını bulunduğu yerden kurtararak karaya ulaştırmayı başaran Öztürk, gücü tükenince sudan çıkamadı ve gölün yosunlu olan bölümünde kayboldu.

EŞİ SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ
İsmail Öztürk'ün kurtarılması için Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Su Altı Kurtarma ekibinden 6 dalgıç, itfaiye kurtarma ekipleri ve İnönü Üniversitesi Arama Kurtarma ekibi seferber oldu. Ekipler, yaklaşık 4 saatlik çalışma sonucunda İsmail Öztürk'ün cansız bedenine ulaştı. İsmail Öztürk'ün kurtardığı kadının kentteki bir eğlence merkezinde çalıştığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.


İsmail Öztürk'ün polis eşi, şoka girdi.

BİZE ULAŞIN