Teröre karşı ‘Aşk’ SMS’yle 2.4 milyon sterlin toplandı

ABD’li şarkıcı Ariana Grande 22 Mayıs’ta Manchester’daki konseri sırasında yapılan terör saldırısının mağdurlarına yardım için kentte yeniden sahne aldı

Teröre karşı ‘Aşk’ SMS’yle 2.4 milyon sterlin toplandı
İngiltere'nin Manchester kentinde 22 Mayıs'ta ABD'li şarkıcı Ariana Grande'nin konserinin bitiminde yaşanan bombalı saldırının ardından, kentte olayın mağdurları için yardım ve dayanışma konseri düzenlendi. Old Trafford Stadı'nda yapılan "Tek Aşk Manchester" başlıklı yardım konserinde, Grande'nin yanı sıra İngiliz şarkıcı Robbie Williams, Justin Bieber ve Miley Cyrus gibi ünlü isimlerle Coldplay, Take That gibi efsane gruplar sahne aldı. Terör kurbanlarına saygı duruşuyla başlayan etkinliğe 50 bin kişi katıldı. Seyircilerin büyük bölümünün birçoğunun terör saldırısının yaşandığı konsere gelenler olması 'teröre karşı dik duruş' olarak değerlendirildi. Konser alanında çok sayıda güvenlik görevlisinin bulunduğu dikkat çekti.

'AŞK' YAZIP SMS YOLLADILAR
Etkinlik kapsamında 'Love' (Aşk) yazılarak Kızıl Haç'a gönderilen yardım SMS'leri sayesinde konser bileti gelirleriyle birlikte 2.4 milyon sterlin (10.8 milyon TL) toplandığı açıklandı. 22 Mayıs gecesi yaşanan saldırıda. Kimliği "Salman Abedi" olarak açıklanan saldırganın konser salonunun çıkışında üzerindeki el yapımı parça tesirli bombayı patlatması sonucu 7'si çocuk, 22 kişi hayatını kaybetmiş, 59 kişi de yaralanmıştı. Başkentin merkezindeki Londra Köprüsü ve yakınındaki Borough Pazarı'nda önceki gece gerçekleşen terör saldırısında da köprü üzerinde yayaları ezen bir minibüs, daha sonra köprünün güney ucundaki Borough Pazarı'na yönelmiş, burada araçtan inen 3 saldırgan çevredekileri bıçaklamıştı. Olayda, saldırganların dışında 7 kişi öldü, 48 kişi yaralandı.
BİZE ULAŞIN