Şehidin yeni evinde buruk iftar

Derme çatma evleriyle Türkiye’nin yüreğini burkan şehit ailesi yeni evlerine kavuştu. Acılı baba Özdemir “Bu evi yapmak şehidimin hayaliydi. Oğlumun yerine devlet baba yaptı” dedi

Şehidin yeni evinde buruk iftar
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 3 Ocak 2016'da PKK'lılara karşı yürütülen operasyonda şehit düştü 26 yaşındaki Uzman Çavuş Nuh Özdemir… Acı haber Ordu'nun Akkuş ilçesi Salman Mahallesi'nde oturan ailesine verilmeye gidildiğinde şehidin ailesinin oturduğu derme çatma ev tüm Türkiye'nin yüreğini dağladı. Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu şehidin evinin yeniden yapılması için talimat verdi. O ev Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile bitti. Üç katlı evde yaşamaya başlayan Özdemir Ailesi'ne konuk olduk. İlk iftarlarından sofralarına oturup, yaşadıklarını dinledik.

RÜZGAR ALIYOR, TAVAN DAMLIYORDU
Şehidin babası Mehmet Özdemir "Oğlum şehit olmadan önce burada ev hayali vardı, 'bu baraka sizler için iyi değil, her taraftan rüzgar geliyor, tavan damlıyor' diyordu. Fakat bunu onun yerine devlet yaptı" dedi. Acılı baba Özdemir, "Burası bizim baba vatanımız, biz kış aylarında Samsun'da kalıyoruz. Diğer çocuklarım Samsun'da çalıştığı için onların yanlarına giderdik. Ancak yaz gelince buralar bizim için bir cennet. Ama havalar hep iyi gitmez. Soğuk ve yağışlı olduğunda ev bizi koruyamadığı için evin yanına yeni bir ev yapmayı planlamıştık. Ama ona nasip olmadı. Oğlum şehit düştükten sonra Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız buraya yol seviyesine gelmesi için üç katlı ev yaptı. Son katını donatıp teslim etti. Evin beyaz eşyalarını ve koltuklarını Samsun İlkadım Belediye Başkanı aldı. Devletime ve başkanlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

BABASININ ADI VERİLDİ

Şehit babası Mehmet Özdemir "Bir işadamı Samsun'da oğlumun ailesine ev bağışlamıştı. Şimdi gelinim Leyla ve torunum Umut Nuh'la orada yaşıyor. Eski evden buraya yeni geçtim. En büyük gelinim ve torunlarım yardım etmeye geldiler" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN