Babalar Günü 2017 ne zaman kutlanacak? - Geri sayım başladı! - İşte Babalar Günü tarihi

Her yıl Haziran ayında kutlanan Babalar Günü 2017 için heyecanlı bekleyiş başladı. ''Babalar Günü ne zaman kutlanacak?'' son günlerde en çok araştırılan sorulardan bir tanesi oldu. Hediyelerini hazırlayıp sürpriz yapmak için merakla bekleyen kişiler Babalar Günü tarihini beklemeye başladı. Peki 2017 Babalar Günü ne zaman kutlanacak? İşte tüm detaylar...

Babalar Günü 2017 ne zaman kutlanacak? - Geri sayım başladı! - İşte Babalar Günü tarihi

Haziran ayında kutlanan ve evlat sahibi olan her Babanın heyecanla beklediği gün için geri sayım başladı. ''Babalar Günü ne zaman kutlanacak?'' sorusunun yanıtı son günlerde sıkça araştırılıyor. Hediye ve sürprizlerini vermek için sabırsızlıkla bekleyen kişiler 2017 Babalar Günü tarihini merak ediyor. Peki 2017 Babalar Günü ne zaman kutlanacak? İşte ayrıntılar...

BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN KUTLANACAK?

Haziran ayının gelmesi ile Babalar Günü heyecanı da başladı. Bu önemli ve anlamlı gün için babasını mutlu etmek isteyen kişiler 18 haziran 2017 Pazar gününü merakla bekliyor.

EN GÜZEL BABALAR GÜNÜ HEDİYE FİKİRLERİ

Babalar Günü'nde babanıza güzel ve farklı bir hediye almak için öncelikle onun nelerden hoşlandığını, günlük hayatını düşünün. Kullanışlı bir hediye olsun derseniz iş hayatında ya da günlük hayatta işine yarayacak bir hediyeyi Babalar Günü'nde babanız için seçebilirsiniz.

Alacağınız hediyeyi kişiselleştirerek daha önce aldığınız hediyelerden farklı bir hale getirebilirsiniz. Örneğin babalar günü için babanıza alacağınız kol düğmesinde isminin baş harfleri olabilir, kutusunda sizin ona mesajınız yazabilir. Her gün iş yaşamında kullandığı kartvizitliğinin yerine isminin yazılı olduğu bir gümüş kartvizitlik de babalar günü için ideal bir hediye olabilir.

İlk defa Babalar Günü'nü kutlayacaklara esprili baskılı bir t-shirt armağan edebilirsiniz. Yeni doğan bebeğe de yine aynı tarz bir body ile baba oğul- baba kız bir takım hediye alabilirsiniz. Ya da Babalar Günü'nde babanızın en sevdiği bir filmin posterine resmiyle bir montaj yaptırtıp ona etkileyici bir hediye alabilirsiniz.

Babanız maceraperest ruhlu ise size akrobasi uçuşunu öneriyoruz. Dünyaca ünlü bir pilot ile havada taklalar atarak İstanbul semalarında son derece heyecanlı bir gün yaşamasını sağlayabilirsiniz. Her sene aldığınız gömlek, kravat gibi giyim eşyaları artık sizin için sıradan bir hediye ise bu ürünleri nakışlatarak babanızın adına özel mesajlı bir hale getirtebilirsiniz.
Her şeyin en güzeline layık babanıza bir teşekkür hediyesi ve onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatan bir hediye de seçebilirsiniz.

Örneğin; "Yılın En İyi Babası" oscarı, "Şampiyon Babam" kupası, "Mükemmel Babaya" itafen bir plaket gibi.
Babalar Günü'nde babaya en güzel hediye anlamında saklı olacaktır. Babanızla çekilmiş güzel bir fotoğrafınızdan hazırlanacak masa üstü bir pano, ona tüm gün sizi hatırlatacak ve gülümsetecek bir Babalar Günü hediyesi olacaktır.
Yine babanızın mesleğine göre ismiyle beraber nakışlı bir havlu ya da "Süper Baba" yazılı, isminin baş harflerinin nakışlandığı bir bornoz ile onu çok özel hissettirebilirsiniz.

BABALAR GÜNÜ MESAJLARI

* Her zaman söylemesem de biliyorum aslında babamın onu ne kadar çok sevdiğimi bildiğini.. Ve ben ne kadar karışık cümleler yazsam da hepsini deşifre edebileceğini. Çünkü o benim Baba.

* Bana yaptığın dünyadaki en büyük iyilik bana dünyanın en iyi örneği olmandır. Babaların en iyisi, bu gün sadece senin.

» Sen güçlü bir çınar gibisin.. Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim.. Çünkü bana hep güç verirsin.. Babalar günün kutlu olsun.

* Cok sevdıgım canım babacıgıma kucak dolusu sevgılerımı sunar, babalar gununu kutlarım.

* Dünyanın en yakışıklı babasına, seni çok seviyoruz, babalar günün kutlu olsun.

* Hayatın anlamı ve tüm güzelliklerini öğreten adam, benim sevgili babam. Babalar günün kutlu olsun.

* İlk adımlarımı atarken ellerimden tutuyordun. Şimdi fark ediyorum ki babacığım, ellerimi hiç bırakmamışsın. Babalar günün kutlu olsun.

* Insan babasına borclu oldugu saygıyı, ancak baba olunca duyar.

* Uzerıme sabır tohumu ekıp sevgıyle suladıgın gulunun bılmenı ıstedıgı bır sey var senı cok sevıyorum.

* Sen gullere ozenme guller sana ozensın uzme tatlı canını sen gullerden guzelsın ozgurluk kadar ozel guller kadar guzelsın benım guzel babacıgım...

* Atesın yaktıgından, gunesın hareket ettıgınden, gercegın bır yalan oldugundan kuskulan fakat benım senı sevdıgımden asla kuskulanma babacıgım, babalar gunun kutlu olsun..

* Evımızın gunesı bır tanesı olan canım babama kucak dolusu sevgı ve saygılarımla babacıgım bır gunumde degıl her gunumdesın.

* Dunyadakı cıceklerın en guzelı guldur gullerın en guzelı ıse sen gunun kutlu olsun babacıgım.

* Babanın rolu, yuz ogretmenınkıne bedeldır.

* Baba sevgısını koru. O sevgıyı kesıp atarsan, tanrı da senın mutluluk ısıgını sondurur.

BABALAR GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar Haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir.

Babalar Günü, babaları anımsama, onlara sevgi, saygı günü olarak her yıl Haziran ayının 3. haftası pazar günleri kutlanan özel bir gündür.

BİZE ULAŞIN