‘İnsanlık ölmüş’ dedirten tempo: Atla, atla

16 yaşındaki genç, ev kirasını ödeyemedikleri gerekçesiyle intihara kalkıştı. Eylemi gülerek izleyen bazı vatandaşlar, “Atla, atla” diye tempo tuttu, bazıları ise fotoğraf çekme yarışına girdi

‘İnsanlık ölmüş’ dedirten tempo: Atla, atla
Kayseri'de ev kirasını ödeyemedikleri için ev sahibiyle problem yaşayan 16 yaşındaki genç, 15 katlı inşaattan intihara kalkıştı. İntihar girişimini gülerek ve fotoğraf çekerek izleyen bazı vatandaşlar ise eylem uzayınca, "Atlayacaksan atla artık" diye bağırdı. Kayseri'de annesiyle birlikte yaşayan 16 yaşındaki O.E., önceki gün merkez Kocasinan ilçesindeki Gevher Nesibe Mahallesi'nde bulunan bir inşaatın 15'inci katına çıktı. Kirayı vermedikleri için ev sahibinin annesini dövmeye çalıştığını öne süren O.E., intihar edeceğini söyledi. Zaman zaman inşaattan sarkan genç, yürekleri ağza getirdi. Bu sırada meraklı vatandaşlar ise inşaat önünde toplanarak intihar girişimini cep telefonlarıyla fotoğraflamaya ve görüntülemeye başladı. Toplanan kalabalığa bir süre sonra trafikte seyreden sürücüler de katıldı.


Görüntüler, vicdanları sızlattı.

'20 LİRA VEREYİM VAZGEÇ'
Araçlarını durduran sürücüler de araçlarından intihar girişimini fotoğraflayarak yollarına devam etti. Polisin uzun süre ikna etmeye çalıştığı O.E., intihardan vazgeçmeyince, beklemekten sıkılan kalabalık, bir süre sonra tepki göstermeye başladı. "Atlayacaksan atla artık", "Suriyeli ise atlasın", "Gel 20 lira vereyim vazgeç" şeklinde bağıran vatandaşlar, "Bunlar nasıl insan" dedirtti. Sonunda polisin ikna etmeyi başardığı genç, aşağıya indi. Kalabalık dağılırken, gözaltına alınan O.E., emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

BİZE ULAŞIN