Çocukları ölen aileler: Adalet istiyoruz

13 yaşındaki sürücünün neden olduğu trafik kazasında çocukları ölen aileler, “Suçun büyüğü çocuğa araba anahtarı veren babadadır” dedi

Çocukları ölen aileler: Adalet istiyoruz
Sancaktepe'de 8 Haziran'da 2 çocuğun ölümü, 1 çocuğun da yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazasının ardından ölen çocukların aileleri Beşiktaş meydanında protesto gösterisi yaptı. Kartal heykeli önünde basın açıklması yapan aileler, kazayı yapan ve şu anda tutuklu bulunan 13 yaşındaki R.A.'nın babasının da tutuklanmasını istedi. "Efe ve Elif için adalet istiyoruz" sloganları atılan basın açıklamasına katılanlar üzerlerine hayatını kaybeden Efe Yağız Tepe ve Elif Dursun'un fotoğraflarının bulunduğu tişörtleri giydi. Basın açıklamasını Efe Yağız Tepe'nin halası Selda Çinkılıç okudu.

"SUÇ ÇOCUĞA ANAHTAR VERENDE"
Açıklamada "Bugün babalar günü. Hiç uğruna yarım babalar burada. Bu olayda suçun büyüğü çocuğa araba kullanmayı öğreten sonra da arabanın arabanın ahahtarını teslim eden sorumsuz ebeveynlerdir. Sorumsuz ailelerin cezasını ölen iki canımız ödemiştir. Dava sorumsuz ebeveynler için emsal olsun. Dileğimiz başka Efe'ler başka Elif'ler ölmesin" ifadeleri kullanıldı. Efe'nin babası Ayhan Tepe de "Babanın dışarıda olması benim acımı iki kat fazlalaştırıyor. Çünkü benim çocuğa söyleyebilecek sözlerim sınırlıdır. Eğer çocuğunuza kalem ve kitap verirseniz okur. Eğer eline araba anahtarı verirseniz bu tür cinayetlere karışır. Silah verirseniz adam öldürür. Ben bir baba olarak bitmişim şu anda. Çocuğun altında büyük bir minibüsün ne işi var. Babası arabanın anahtarının alındığı yönünde bir ifade vermiş. Babası dışarıda ama çocuk içeride. İnşallah mahkeme sonunda herkes gereken cezayı alır. Bizim de yüreğimize az da olsa su serpilir" dedi. Grup basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
BİZE ULAŞIN