Babanın piercing cinneti

Kocaeli’nde kısa süre önce cezaevinden çıkan Erdal Günlü, 17 yaşındaki kızı Rana’yı öldürüp intihar etti. Günlü’nün yüzüne piercing taktıran kızıyla tartıştığı ve bu nedenle cinnet getirdiği öne sürüldü

Babanın piercing cinneti
Korkunç olay Cedit Mahallesi Turan Güneş Caddesi üzerindeki bir apartmanda yaşandı. Cinayete yardım suçundan 12 yıl önce cezaevine giren ve yaklaşık 9 ay önce tahliye olan Erdal Günlü (41) kardeşine ait pidecide çalışıyordu. Eşinden yıllar önce boşanan Erdal Günlü'nün kızı Rana ise annesiyle birlikte Eskişehir'de yaşıyordu. İddiaya göre Erdal Günlü, 17 yaşındaki Rana'nın sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflar yüzünden sık sık kızıyla tartışıyordu. Erdal Günlü'nün bir süre önce Eskişehir'den kendisini ziyarete gelen kızıyla yine bu nedenle tartıştığı ve kızını dövdüğü öne sürüldü. İddiaya göre genç kız bu yüzden babasının yanına gelmek istemiyordu. Ancak önceki gün Erdal Günlü, kızını arayıp, biletini aldığını ve Kocaeli'ne yanına gelmesini istedi. Babasının ısrarı üzerine genç kız önceki akşam kente geldi. Kızının yüzüne piercing taktırdığını gören Erdal Günlü, bağırmaya başladı. Tartışma sırasında öfkelenen baba tabancayla kızını vurdu. Ardından silahı kendi başına dayayarak ateşledi. Aynı binada oturan yakınları durumu polis ve 112 Acil servis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekibi genç kızın öldüğünü tespit etti. Ağır yaralı olan Erdal Günlü de kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

'PSİKOLOJİSİ BOZUKTU'
Ölen Erdal Günlü'nün kardeşi Olcay Günlü, kardeşinin psikolojisinin bozuk olduğunu belirterek, "Cezaevinden çıktıktan sonra bir türlü kendine gelemedi. Kızının da bazı davranışlarına çok kızıyordu. Hafta sonları bazen kızı yanına geliyordu. Kızının paylaştığı fotoğraflara kızıyor, giyimine karışıyordu. Ben de 'hevesi geçer normale döner' diyordum" dedi. Lise öğrencisi olan Rana Günlü'nün cenazesi, babasından ayrı olan annesi Şengül Pekkaya tarafından teslim alındı. Genç kızın cenazesi Eskişehir'de, baba Erdal Günlü'nün cenazesi ise Sakarya'da toprağa verilecek.
BİZE ULAŞIN