Bu gece rahmet ve umut kapısı

Bu gece idrak edilecek Kadir Gecesi öncesinde bir mesaj yayımlayan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez: En büyük vazife, Kuran-ı Kerim’i, kalbimizin semasına yeniden indirmektir

Bu gece rahmet ve umut kapısı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında, "21 Haziran Çarşamba'yı perşembeye bağlayan gece, 14 asır önce yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'in inmeye başladığı Kadir Gecesi'ni bir kez daha idrak edeceğiz. Bizleri böyle kıymetli, bereketli, izzetli bir geceye eriştirdiği için Rabbimize hamd ü senalar ediyor, aziz milletimizin, mümin kardeşlerimizin ve bütün İslam âleminin Kadir Gecesi'ni gönülden kutluyorum" açıklamasına yer verdi. Görmez, "Kadir Gecesi'nde biz müminlere düşen en büyük vazife, asırlar önce dünya semasına inerek insanlığı aydınlatmaya başlayan Kuran'ı, kalbimizin semasına yeniden indirmektir" ifadelerini kullandı. Görmez mesajında şunlara yer verdi:

EN BÜYÜK VAZİFEMİZ...
"Kadir Gecesi'nde biz müminlere düşen en büyük vazife, asırlar önce dünya semasına inerek insanlığı aydınlatmaya başlayan Kuran'ı, kalbimizin semasına yeniden indirmektir. Cenabıhakk'ın eşsiz bir rahmet ve umut kapısı açtığı bu gece, ailemizin, dostlarımızın, mümin kardeşlerimizin ve insanlığın kıymetini bilmeden tükettiğimiz bir ömürden tövbe zamanıdır. Bu gece, kadir ve kıymeti, onur ve değeri başka yerlerde arayarak gafletle geçen, günahla kirlenen yılların affı için bizlere verilen bir fırsat gecesidir."

RABBİMİZ ADALET SEVGİSİNİ GETİRSİN
Rabbimizden niyazım odur ki, asırlar önce Kadir Gecesi nasıl bize Kuran'ı getirdiyse, bu Kadir Gecesi de ülkemize, milletimize, acılar içinde kıvranan İslam âlemine ve bütün insanlığa Kuran'ın merhametini, adaletini, sevgisini getirsin. Kadir Gecesi, kadrimizin yücelmesine vesile olsun.
BİZE ULAŞIN