Kule pilota araç plakası sordu

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda iniş yaptıktan sonra park yerine giden bir uçağın pilotu, tehlikeye neden olabilecek şekilde önündeki iki uçağın arasından geçen bir aracı hava trafik kontrol kulesine rapor etti.

Kule pilota araç plakası sordu

Günde binin üzerine uçağın iniş ve kalkış yaptığı Atatürk Havalimanı'nda uçak trafiği kadar yerde de araç trafiği yaşanıyor. Havalimanı apronda hareket halinde uyması gereken özel kuralları bulunan bu araçlar tehlikeli olabilecek şekilde zaman zaman kuraldışı geçişler de yaşanabiliyor. Bunlardan biri de geçtiğimiz günlerde yaşandı. Bir bagaj arabası, iki uçağın arasından tehlikeye yol açabilecek şekilde yasak olmasına rağmen geçiş yaptı. Atatürk Havalimanı'na iniş park yerine giden bir uçağın pilotu hava trafik kontrol merkezine önünde gerçekleşen olayı rapor ederek iki uçağın arasından geçen aracı rapor etti.

Pilot, "Efendim küçük araçlardan bir tanesi iki uçağın arasından geçti. Bizim hemen önümüzden geçti bilginiz. Bagajları çekenlerden" diyerek bilgilendirmede bulunurken, hava trafik kontrolörü de pilota aracın plakasını görüp görmediğini sordu.

BİZE ULAŞIN