Aqua parkta facia: 5 ölü

Akyazı Kuzuluk’taki aqua parkta elektrik kaçağı nedeniyle, havuzda yüzen 3 çocuk ve onları kurtarmak isteyen 2 kişi, akıma kapılarak yaşamını yitirdi

Aqua parkta facia: 5 ölü
Sakarya'nın Akyazı ilçesi Kuzuluk mahallesindeki aqua parkta dün kelimenin tam anlamıyla dehşet yaşandı. Dayısının işlettiği havuza giden Mert Kalıç (17) ve arkadaşları Gökay Yıldırım (12) ile Nurullah Ünlütürk (15) adlı 3 çocuk, yüzerken bir süre sonra suda çırpınmaya başladı.

YARDIMA GELENLER DE ÖLDÜ
İşletme sahibi Mehmet Kaya (58) ile oğlu Kadir Kaya da (30) suda çırpınan çocukları kurtarmak için havuza atladı. Ancak sudaki elektrik akımına kapılan baba-oğul da çırpınmaya başladı. Bu sırada çırpınanlara yardım için havuza uzanan 2 kişi de akıma kapılınca kendilerini geri çekerek kurtuldular. Bunun üzerine aqua parkta bulunan görevliler elektriği kesti ve 112 Acil Servis Merkezi'nden yardım istedi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahaleyi havuz kenarında yaptı. Ağır yaralı 5 kişi, Akyazı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 5 kişi, yapılan kalp masajına rağmen yaşama döndürülemedi. Ramazan Bayramı öncesinde yaşanan bu dehşet verici olay sonrasında olay yerine gelen jandarma havuzun giriş çıkışlarını kapattı. Yapılan ilk incelemede olayın kaçak elektrik akımı nedeniyle meydana geldiği belirlendi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Havuza elektriğin nasıl temas ettiği, kaçağın nasıl ve hangi nedenle oluştuğu, işletmede kaçak akım rolesinin mevcut olup-olmadığı gibi sorularla ilgili olarak Akyazı Cumhuriyet Savcılığı geniş kapsamlı soruşturma başlattı.Tadilat çalışmalarının yapıldığı havuz alanının çevresinde kablolar olduğu görüldü. İlk belirlemelere göre çevredeki kablolardan birinin suyla temas etmiş olabileceği bildirildi. Bu arada hayatını kaybedenlerin aileleri hastane önünde sinir krizi geçirdi.AİLELER HASTANEDE
SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ
Yaşamını yitiren 5 kişinin cenazeleri otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Olayın ardından hastaneye gelen aileler, acı haber üzerine sinir krizi geçirdi.
BİZE ULAŞIN