Kapıya ‘Tatile gidiyoruz’ yazıp karısını öldürdü

Kapıya ‘Tatile gidiyoruz’ yazıp karısını öldürdü

24 yaşındaki Erencan E., 6 aylık hamile eşi Sultan E.'yi başından vurup öldürdü. Şüpheli koca, evin kapısına "Tatile çıkıyoruz" yazıp içeride dehşet saçtı. Tunceli'de yakalanan Erencan E., tutuklanarak cezaevine gönderilirken, hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Eyüp'te 15 Ocak günü korkunç bir aile içi cinayet yaşandı. Göktürk Mahallesi'nde yaşayan Bahattin E., olaydan önceki gün haber alamadığı oğlu Erencan E. ve gelini Sultan E.'nin yaşadığı eve gitti. Dairenin kapısı açılmayınca da kiraladığı iş makinesi yardımıyla 2'nci kattaki daireye balkondan girdi. Oğlunun 1 yıl önce evlendiği 22 yaşındaki gelinini kanlar içinde gören Bahattin E., polis ve sağlık ekiplerini aradı. Başından tek kurşunla vurulan 6 aylık hamile genç kadının hayatını kaybettiği belirlendi.

'3 HAFTALIK TATİLE ÇIKTIK' NOTU

Olayın meydana geldiği dairenin dış kapısında "3 haftalık tatile çıktık. Telefonlarımız kapalı olacak. Görüşmek üzere" yazılı not buldu. Şüpheli koca, ayrıca Sultan E.'nin cesedinin bulunduğu yatak odasının kapısına da şu notu asmıştı: "Karımı her şeyden, herkesten çok seviyorum. Poyraz'ım (Doğacak çocuğumun adı) seni de çok seviyorum. Bu hayatta daha çok yapamadım. Tutunamadım. Sizi cennete, kendimi de cehenneme gönderiyorum. Herkesten özür dilerim ama babam ve annem sebebim siz oldunuz."

"KARNIMDAKİ BEBEK SENDEN DEĞİL"

Savcılık tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Şüpheli koca hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Erencan E.'nin Tunceli'ye gittiğini tespit edildi. Tunceli'de bir otelde gözaltına alınan koca, eşini öldürdüğü silahla birlikte yakalandı. Şüpheli kocanın olayla ilgili ifadesine başvuruldu. Erencan E., "Eşimi ben öldürdüm. Maddi sıkıntılar yaşıyorduk. Olay günü eşim makyaj yapmıştı, gezmeye gidecekti. Eski sevgilisiyle bulaşacağını söyledi. Karnımdaki bebek senden değil dediğindeyse kendimi kaybettim. Çekmecede bulunan silahla kafasına ateş ettim" dedi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENDİ

Erencan E., ifadesi ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Başlatılan soruşturma ise geçtiğimiz günlerde tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından Erencan E.'nin 6 aylık hamile eşini, kasten öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Erencan E., önümüzdeki günlerde, Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

BİZE ULAŞIN