İstanbul’a okumaya giden koca başka biriyle sözlendi

İstanbul'a okumaya giden koca, sınıf arkadaşı ile sözlenip ailesini terk etti Adana'da 3 çocuk annesi Şükran Bezgin, kocasının, üniversite okumak için gittiği İstanbul'da sınıf arkadaşı ile sözlenip kendilerini terk ettiğini ileri sürdü 3 çocukla tek başına kalan anne Şükran Bezgin: "Düzenli işim olursa ben çocuklarıma bakarım. Eşim çocuklarımı istiyor fakat ben ona güvenmiyorum bakamaz. Yardım bekliyorum."

İstanbul’a okumaya giden koca başka biriyle sözlendi
Adana'da 3 çocuk annesi Şükran Bezgin, kocasının üniversite okumak için gittiği İstanbul'da sınıf arkadaşı ile sözlenip kendilerini terk ettiğini ileri sürdü. Bezgin, "Kiramız doldu. 3 çocuğumu okutmaya çalışıyorum. Düzenli olduğu sürece ne iş olsa yaparım. Yeter ki çocuklarıma bakayım. Yardım bekliyorum" dedi.

Adanalı ev hanımı Şükran Bezgin (42) ile özel sektörde işçi olarak çalışan Yılmaz Bezgin (41), 22 yıl önce birbirlerini sevip kaçarak evlendi. Çiftin bu evlilikten Zeynep (19), Mustafa (17) ve Elif (14) adlı 3 çocukları oldu. 2015'te ise Yılmaz Bezgin, eşine okumak istediğini söyleyip önce Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) daha sonra ise Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) girdi. Bezgin, sınav sonucuna göre ise İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nü kazandı ve hem okumak hem de çalışıp ailesine bakmak için İstanbul'a gitti. Bezgin, okuduğu sırada, geçen yıl iddiaya göre sınıf arkadaşı Müge H. Y. (31) ile sevgili oldu.

Sosyal medyadan çiftin paylaştığı fotoğraflar ile durumu öğrenen Şükran Bezgin ise eşini arayıp bu olayı sordu ve 'Böyle bir şey yok, yalan' yanıtını aldı. Daha sonra ise Yılmaz Bezgin, iddiaya göre sevgilisi Müge H. Y. ile internet sitesi kurup röportajlar yaparak para kazanmaya başladı ve ikili sözlendi. Fotoğraflarını da sosyal medya hesaplarında paylaştı. Bunun üzerine Şükran Bezgin, eşini arayıp tartıştı ve Yılmaz Bezgin de, 'Senden dini nikahtan boşanıyorum' dedi ve eşiyle çocuklarına para göndermeyi kesti. Şükran Bezgin ise ev kirasını ödeyemez hale gelince İŞKUR'un 'Toplum Yararına Programı' kapsamında Sarıçam ilçesine bağlı Öksüzler Cami'nin Kuran Kursu'nda hizmetli olarak nisan ayında 6 aylığına çalışmaya başladı.

"YETER Kİ DÜZENLİ İŞİM OLSUN"

Eylül ayında 6 aylık işin sona ereceğini, kirasını ise nasıl ödeyeceğini bilmediğini anlatan Bezgin, "Ben 3 çocukla baş başa kaldım. Geçen seneden beri maddi imkansızlıklar çekiyorum. Elimden geldiği kadar çalışıyorum. Fakat Eylül'ün başında çıkarılacağım. Ben vicdanı olan insanlardan bize yardımcı olmalarını istiyorum. Kiramız doldu. 3 çocuğumu okutmaya çalışıyorum. 22 senem gitti ama çocuklarıma iyi bir gelecek hazırlamak istiyorum. Düzenli bir işim olursa ne iş olsa yaparım. Yeter ki çocuklarıma bakayım" diye konuştu.

"KIZLARIMDAN AYRILMAK İSTEMİYORUM

Eşinin, iki kızını İstanbul'a çağırdığını ancak kızlarına İstanbul'da eşinin bakamayacağını öne süren anne Bezgin, "Eşim bir yıldan bu yana bana maddi yönden destek olmuyor. Bu tatilde çocuklarımı İstanbul'a gönderecektim. Çağırdı. Bakacağım diyor ama ben ona güvenmiyorum. Çocuklarıma bakamaz. İstanbul gibi bir yere iki kız çocuğunu göndermek istemiyorum" ifadelerini kullandı. Şükran Bezgin ayrıca, Müge H.Y.'nin annesinin ilk zamanlar kendisini aradığını ve bu ilişkiyi onaylamadığını fakat zamanla kabullendiğini belirtti.

"ANNEMİN YANINDA DURACAĞIM"

Çiftin çocuklarından Elif Bezgin ise annesinin yanında kalmak istediğini belirterek, "Annem eğer çalışacak bir iş bulursa kendisi de çalışabilir. Bizim evimiz olsa mesela ben burada kalmak istiyorum Adana'da. Bize yardım ederlerse annemizin yanında kalmak istiyoruz. Babam son 1 yıldır ilgisiz. Arayıp sormamaya başladı. Annem zor şartlarda bizi okutmaya çalışıyor" dedi.
BİZE ULAŞIN