Kızına ciğerini veren babanın çifte bayramı

7 aylık Elif Şentürk’e henüz bir haftalıkken karaciğer yetmezliği teşhisi konuldu. O günden beri yüzü gülmeyen Hasan Şentürk kızına ciğerinden bir parça verdi. Minik Elif iyileşiyor. Baba Şentürk için artık her gün bayram...

Kızına ciğerini veren babanın çifte bayramı
Huriye ve Hasan Şentürk çifti, Ramazan Bayramı'nda çifte mutluluk yaşıyor. 7 ay önce doğan kızları Elif'te karaciğer yetmezliği vardı. "Çocuk Gastroenteroloji" uzmanı Prof. Dr. Çiğdem Arıkan ve "Organ Nakli" uzmanı Prof.Dr.Yalçın Polat "Nakilden başka çare yok" dedi. Baba, bir an olsun bile düşünmedi, karaciğerinden bir parça verdi ve Elif Memorial Ataşehir Hastanesi'nde geçirdiği operasyonla hayata tutundu.

'GEREKİRSE KALBİMİ DE VERİRİM'
Nakilden önce vücudu sarıya dönen Elif'in sağlık durumu şimdi iyi. Aile Ramazan Bayramı'nda çifte mutluluk yaşıyor. Baba Şentürk şöyle dedi:
Kızıma en güzel bayram hediyesi olarak karaciğerimden bir parça verdim. Onun hayata tutunması bizim için bayramda olabilecek en iyi hediye. Elif'in hayatını kurtaran karaciğerimi almak için karnımda açılan yara izinin asla geçmesini istemem. Çünkü o yara izi benim baba olarak bayramda aldığım en anlamlı hediye oldu.
Kızım dünyaya geldikten sonra sadece ilk bir hafta yüzümüz gülmüştü. Sonra başlayan sarılığa tam 7 ay bir türlü çare bulunamadı, teşhis konulamadı. Bir ay önce kızımın çenesinde çıkan kırmızı lekelerle karaciğerinin tamamen iflas ettiği belirlendi. Yoğun bakıma alındı. Kızım bir süre sonra bilinci kapanarak koma haline girdi. Kızıma ben karaciğerimi verdim. Ona ikinci hayatı vermek için gerekirse tüm organlarımı, kalbimi de veririm.

'BİLİNCİ KAPALI GELDİ'
Nakli yapan Prof. Dr. Yalçın Polat "Elif bilinci kapalı olarak bize geldi. Kaybedecek hiç zamanımız yoktu. Elif birkaç hafta sonra yaşıtları gibi sağlıklı şekilde büyüyüp gelişecek" dedi.

BİZE ULAŞIN