Nehirde kaybolan oğlu için saatlerce çırpındı

Adana’da Iraklı baba, serinlemek için girdiği Seyhan Nehri’nde kaybolan 15 yaşındaki oğlunu bulmak için suya girmeye çalıştı. Saatlerce gözyaşı döken babanın dramı yürekleri dağladı

Nehirde kaybolan oğlu için saatlerce çırpındı
Irak'taki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan İbrahim Kaplan (42), ailesiyle Ankara'ya yerleşmişti. Bayramda akrabalarını ziyaret etmek için 15 yaşındaki oğlu Enver Kaplan ile Adana'ya geldi. Aile Seyhan Nehri eski baraj kenarına gezmeye çıktı. Bir süre sonra sıcaktan bunalan Enver Kaplan kuzeni Ahmet Bakır ile nehrin derin olmayan bölgesinde serinlemeye çalıştı. Ancak bir anda akıntıya kapılan 15 yaşındaki genç yüzme bilmediği için çırpınmaya başladı. Suya atlayan bazı vatandaşların çabaları sonuç vermeyince genç suda kayboldu. Olay yerine su altı polisi birlikte CANKUR ekipleri sevk edildi.SOSYAL MEDYA REZALETİ!
Su altı polisi çocuğun kaybolduğu bölgede arama çalışması yapmaya başladı. Arama çalışmalarını gözyaşları ve çaresizlik içinde izleyen baba İbrahim Kaplan, zaman zaman oğlunu aramak için suya girmeye kalkıştı. Ancak yakınları ve vatandaşlar engel oldu. Bu arada meraklı vatandaşlar da olayı görmek için nehir kenarında toplandı. Birçoğu da, bu anları görüntülemek ve fotoğraf çekmek için cep telefonlarına sarıldı. İki genç kızın ise babanın perişan hali ve çalışmaları cep telefonuyla sosyal medya üzerinden canlı yayın yapması "Bu kadar da olmaz" dedirtti. Uzun süren çalışmanın ardından bulunan ceset, otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.
BİZE ULAŞIN