Başakşehir Belediyesi’nden Malazgirt’e kardeşlik eli

Başakşehir Belediyesi kardeş ilçe Malazgirt için kolları sıvadı. Kenti alt ve üst yapısıyla yenileyeceklerini kaydeden Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Malazgirt’in tarihteki misyonuna yakışır hale gelmesini arzu ediyoruz” diye konuştu. Anadolu’nun Malazgirt Zaferi ile Türklere vatan olmaya başladığını hatırlatan Uysal, “Bizler Malazgirt, Çanakkale ve 15 Temmuz ruhu içerisinde olduğumuz sürece kardeşliğimize kimse mani olamayacak, birlikte yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Başakşehir Belediyesi’nden  Malazgirt’e kardeşlik eli

Başakşehir Belediyesi'nin hizmet eli Malazgirt'e değecek. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, kardeş ilçe Malazgirt'e belediyecilik hizmetleri konusunda gereken tüm desteği sağlayacaklarını söyleyerek, kenti altyapı ve üstyapı projeleriyle tarihteki yerine yaraşır şekilde yenileyeceklerini ifade etti.

Kardeş ilçe Malazgirt'e Başakşehir'in şefkatli eliyle hizmet götüreceklerini kaydeden Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Malazgirtlilerin özlem duydukları belediye hizmetlerine kavuşacaklarını belirtti. İlk etapta ilçeye 300 büyük, 200 adet küçük çöp konteyneri ve teknik ekipman gönderdiklerini ifade eden Uysal, "Malazgirt, artık bizim kardeş ilçemiz. Burada yaşayanların çok zor şartlar altında yaşadığını, belediyedeki meslektaşlarımızın da bu zorluklarda ilçeye hizmet sunmaya çabaladıklarını biliyoruz. Malazgirtliler, hak ettikleri tüm belediyecilik hizmetlerine kavuşacaklar. Gerçekleştireceğimiz proje ve hizmetlerle Malazgirt'i imrenilen, beğenilen bir ilçe haline getireceğiz " dedi.

EKİPLER ÇALIŞIYOR

Malazgirt'in ekonomik, kültürel ve fiziki kalkınmasına katkı sağlayabilecek çalışmalar yaptıklarını ve çeşitli projeler hazırladıklarını belirten Başkan Uysal, şunları kaydetti: "Malazgirt ilçe meydanını yeniliyoruz. Yaklaşık 1500 metrekarelik alanı projeye uygun olarak alt ve üst yapısıyla yeniden revize ediyoruz. Meydan içerisinde bulunan, yıpranmış ve zarar görmüş halde olan Atatürk Anıtını da yeniliyoruz. Meydanı Malazgirt Zaferi'nin 946. yılını kutlayacağımız tarih olan 26 Ağustos'ta açmayı planlıyoruz. Malazgirt'in simgesi olan Alparslan Anıtı'nın da bakım ve çevre düzenlemesini yaparak Malazgirt'e ve Alparslan'a yaraşır bir görünüm kazanması için çalışmalara başladık. Yine Kültür Parkı ve Ahmed-i Hani Parkı'nın yeni aydınlatma ve yeni çevre düzenlemesi işini de hayata geçireceğiz. Malazgirt'in en işlek caddeleri olan yaklaşık 2 kilometrelik Yüzüncü Yıl Caddesi ve devamında gelen Yılan Kıran caddelerinin sahip olduğu tarihi otantik dokuyu günümüzün modern şehir yapısıyla harmanlayarak Malazgirt'in adeta kartviziti haline getireceğiz. "

Anadolu'nun Malazgirt Zaferi ile Türklere vatan olmaya başladığını hatırlatan Başkan Uysal, "Bizler Malazgirt ruhu içerisinde, Çanakkale ruhu içerisinde ve 15 Temmuz dirilişi ruhu içerisinde olduğumuz sürece bu milletin kardeşliğine kimse mani olamayacak, birlikte yürümeye devam edeceğiz" dedi.

BİZE ULAŞIN