O soyguncu 6 yıllık firari çıktı

O soyguncu 6 yıllık firari çıktı

Geçtiğimiz perşembe İstanbul Şişli’de banka soyduktan sonra Gebze’de bir otobüste yakalanan Özkan B.’nin 6 yıl önce İskenderun’da cezaevinden kaçtığı ve çocuk yetiştirme yurdundan bir arkadaşının kimliğini kullandığı belirlendi

İstanbul'da 300 bin liralık silahlı banka soygununun perde arkasından, iki farklı sahte kimlikle altı yıldır polisten kaçan cezaevi firarisi çıktı. Şişli'de geçen perşembe banka soygunu oldu. Silahlı hırsız Özkan B.(32) 90 bin lira, 25 bin dolar ve 19 bin euro çaldı ve kaçtı. İstanbul Polisi kamera görüntüleri sayesinde hırsızı takibe aldı. Antalya'ya gitmek üzere otobüse binen hırsız, Gebze'de durdurulan otobüsün 38 numaralı koltuğunda yakalandı. Bavulunda para ve silah bulundu. Tutuklanan Özkan B.'nin 6 yıldır cezaevi firarisi olduğu belirlendi.

23 HIRSIZLIK SUÇU
Buna göre; Özkan B. 2011'de İskenderun'da cezaevinden firar etti. Geçmişte işlediği 23 farklı hırsızlık suçundan ötürü kesilmiş hapis cezaları vardı. 6 yıldır iki farklı sahte kimlikle saklandığı tespit edildi.

KAVGA EDİNCE...
Özkan B. son olarak soyduğu bankanın bulunduğu bölgede "Barış K." olarak tanınıyordu. Soyduğu bankaya çok yakındaki bir restoranda çalışmıştı. O banka şubesine defalarca servis yapmıştı. Garson olarak çalıştığı restoranda soygundan kısa bir süre önce bir müşteri ile kavga etti. Restoran sahibi "Şikayetçi olalım" diye ısrar etti. Ona polise gidemeyeceğini söyledi, durumunu anlattı. Deşifre olan ve soygunu planladığı dönemde çevresine "Kıbrıs'a yerleşeceğim" diyen hırsızın "Artık burada saklanamam" düşüncesiyle soygunu gerçekleştirdiği ve Antalya'ya kaçarak kendisine yeni bir hayat kurmayı hedeflediği belirlendi. Özkan B. ifadesinde "18 yaşına kadar Hatay'da Çocuk Yetiştirme Yurdu'nda büyüdüm. Sahte kimliğim ifşa olunca bankayı soymaya karar verdim. Son vurgunu yapıp Antalya'da bir iş yeri açacaktım" dedi. Yakalandığında gasp polislerine "Beni nasıl buldunuz?" diye soran Özkan B.'nin kullandığı iki sahte kimlikten birini Çocuk Yetiştirme Kurumu'nda birlikte büyüdüğü eski bir arkadaşından aldığı saptandı.
BİZE ULAŞIN