Cani kocamdam 1 kuruş istemem

Cani kocamdam 1 kuruş istemem

Suriyeli 9 aylık hamile kadına tecavüz edip, 10 aylık oğlunu öldüren Birol K.’nin eşi boşanma davası açtı. Fiziksel engelli kadın, “Oğlumun babası öldü” diyerek nafaka ve tazminat istemedi

Tecavüz ettiği Suriyeli 9 aylık hamile Halaf El-Rahmun'u ve 10 aylık oğlunu öldüren Birol K.'nin eşi R.K. boşanma davası açtı. İki yaşındaki oğlunu da alarak Sakarya'yı terk eden fiziksel engelli eş, "O kanlı ellerden çıkacak bir kuruş dahi ne benim ne de oğlumun boğazından geçecek. Oğlumun babası öldü" diyerek nafaka ve tazminat istemedi. R.K. oğlunun da soyadını değiştirmek için dava açacak. İşte avukatı Funda Sadıkahmet Alp tarafından mahkemeye sunulan dilekçeden detaylar:
Doğuştan engelli R.K. küçük yaşta babasını kaybetti. Görücü usulüyle 2015'te Birol K. ile evlendirildi. Birol K.'nin engelli bir kıza cinsel istismardan davası olduğunu sonradan öğrendi. Bir arkadaşına anlatır gibi eşine başka kadınlarla olan ilişkilerini anlattı. Bir gün de "Çalışmaktan çok sıkıldım bir suç işleyip cezaevine gireyim de rahat edeyim" dedi.

CİNAYETLE DALGA GEÇTİ
Suriyeli Halit'i çalıştığı tavuk çiftliğinde tanıdı. R.K. de Suriyeli aileyle vakit geçirdi. Cinayetten birkaç gün önce Birol K., eşine "Bugün işyerinde Halit'e çok kızdım. Tavuğun kafasını koparttım Halit'in önüne attım. Senin de kafanı böyle koparırım" dediğini söyledi.
Olay gecesi Birol K.'yi Cemal aradı. R.K. kocasının her zamankinden daha stresli ve huzursuz olduğunu fark etse de bir anlam veremedi. Oğlu huzursuzdu. Banyo yaptırdı. Çıkışta karşı dairede oturan Suriyeli ailenin çocuğunun ağlama sesini duydu. Ama sık sık geceleri uyanıp ağlardı, önemsemedi. Sabah bağırış çağırış seslerine uyandı. Halit'i gördü, telaşlıydı. R.K.'ye "Karım ve çocuğum yok sen gördün mü? Kocan nerede?" diye sordu. R.K. "İşe gitti gece sen orada görmedin mi?" dedi. Halit "Gece Birol ve Cemal işe gelmedi" dedi. R.K. telefonla kocasını aradı. Birol K. 1.5 saat sonra eve geldi ve "Cemal'le bir inek bulduk, onu çalmaya karar verdik. Ancak çok güzel olmasına rağmen çok agresifti ve çok bağırdı. Çalamadık. İşe bu yüzden gidemedim" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN