Yeşilay’ın başarısı dünyaya örnek oldu

Yeşilay’ın başarısı dünyaya örnek oldu

Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Albayrak: Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programımız, dünyada en etkili bağımlılık temelli önleyici çalışma

  • AA
  • Yaşam
  • Çarşamba 19.07.2017
Yeşilay'ın ev sahipliğinde Uluslararası Yeşilay Federasyonu (UYEF) tarafından düzenlenen 2. Ülke Yeşilayları Kapasite Geliştirme Programı; Arnavutluk, Bulgaristan, Endonezya, Kenya, KKTC, Lübnan, Malezya, Senegal, Çin ve Tanzanya'nın da aralarında bulunduğu 34 ülkeden 70 temsilciyi bir araya getirdi.
Bağımlılıkla mücadelede sadece Türkiye'de değil, uluslararası alanda da bir marka haline gelen Yeşilay, toplantıda, bağımlılıklar alanında yaptığı çalışmaları, asırlık tecrübesini uluslararası arenaya taşıyarak "dünyada örnek STK olma" yolunda hızlı adımlarla ilerlediğini gösterdi.
Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Esra Albayrak, etkinliğin kapanışında yaptığı konuşmada, bağımlılığın küresel bir sorun olduğuna dikkat çekti.EN ETKİLİ ÇALIŞMA
Bu soruna karşı küresel politikaların üretilmesi gerektiğini belirten Albayrak, "Avrupa Kalite Yönetimi tarafından üç yıldızlı Yetkinlik Belgesi'ne sahip olan Yeşilay, bu noktada hem uluslararası iş birlikleri hem de 34 ülkede kurduğu Ülke Yeşilaylarıyla bağımlılığa karşı önleyici, koruyucu ve rehabilite edici çalışmaların yapılmasına öncü olacak" dedi.
Albayrak, Yeşilay'ın, ülkelerden model uygulama aldığı gibi kendi asırlık tecrübesini de diğer ülkelere model olarak sunduğunu ve projelerin uygulanmasını sağladığını anlatarak, şunları kaydetti:
"Şu an Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programımız (TBM) dünya üzerinde en etkili bağımlılık temelli önleyici çalışma olarak gösteriliyor. Bu başarının devamını sağlayacağız. Ülke Yeşilaylarımızı daha da güçlendirecek, 'Birlikten güç doğar' ilkesiyle başta uyuşturucu olmak üzere alkol, sigara ve teknoloji bağımlılığına karşı evrensel boyutta çalışmalar yapacağız."
BİZE ULAŞIN