Lüks villada 1.3 milyon liralık soygun

Lüks villada 1.3 milyon liralık soygun

İstanbul Büyükçekmece’de lüks villaya giren hırsız, 1.3 milyon liralık otomobili, 14 bin euro ile 2 bin lirayı alarak kayıplara karıştı

Almanya'dan altı gün önce İstanbul'a gelen Halil İbrahim Çellik ve İrfan Temirlenk, geçen pazar sabahı hayatlarının şokunu yaşadı. İkili, İstanbul'da bir gece otelde kaldıktan sonra Büyükçekmece'de bulunan arkadaşları Ercan Tilki'nin havuzlu lüks villasına geçti. Villada yeğenleriyle buluşan Çellik ve Temirlenk, biraz sohbet ettikten sonra uyumak için odalarına çekildi. Sabah saat 07.00 sıralarında uyanan Çellik, Temirlenk ve evde bulunan dört kişi hayatlarının şokuyla karşılaştı: Villaya giren soyguncular telefon, bilgisayar ve başka bir şeye dokunmadan Mercedes S 500 lüks otomobilin anahtarını ve 14 bin euro ile 2 bin lirayı alarak kayıplara karıştı.
Olayın şokunu atlattıktan sonra polise haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen polis, villada parmak izi aldı ve incelemelerde bulundu. Yapılan incelemenin ardından polisler, değeri 1.3 miyon lira olan otomobil ile paraları çalan soyguncuları yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

UYKU SPREYİ SIKTILAR
Temirlenk, "Hayatımızda ilk defa böyle bir şeyle karşılaştık. Sanırım uyku spreyi sıktılar. Evde altı kişiydik; birimizden biri muhakkak uyanırdı. Umarım en kısa zamanda yakalanırlar" dedi.
BİZE ULAŞIN