Mezuniyetine 2 gün kala kazada öldü

Mezuniyetine 2 gün kala kazada öldü

Antalya’da, bir trafik magandasının sıkıştırdığı 3 hemşire adayı kaza yaptı. Stajını bitirip mezun olmasına 2 gün kalan 18 yaşındaki Gamze Yılbaş öldü

Antalya'da, yarın stajlarını tamamlayarak diplomalarını almaya hazırlanan hemşire adayları İlayda Kılıç, Yaren Su Şayli ve Gamze Yılbaş dün şehir merkezinde buluşarak, Kılıç'ın kullandığı araçla staj yaptıkları hastaneye gitmek üzere yola çıktı. Ancak Dilek Sabancı Bulvarı'na geldiklerinde arkadan gelen bir trafik magandası genç kızların bulunduğu aracı, sıkıştırıp sağ şeritten hızla geçti. Bu sırada Kılıç direksiyon hâkimiyetini kaybetti. Refüje çıkan araç demir korkuluklara çarptıktan sonra taklalar atarak yola geri düştü.
Kaza sırasında otomobilin arkasında oturan Gamze Yılbaş, camdan fırlayarak olay yerinde öldü. Kendi imkânları ile araçtan çıkan Kılıç, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, Yaren Su Şayli ise, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Kılıç'ın durumunun da ağır olduğu, Şayli'nin ise hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.
Korkunç kazanın ardından Gamze Yılbaş'ın ölüm haberini alan hastane personeli ve sınıf arkadaşları gözyaşlarına boğuldu. Polis kaçan trafik magandasını arıyor.
BİZE ULAŞIN