Ege kıyıları 6.3’lük depremle sarsıldı

Ege kıyıları 6.3’lük depremle sarsıldı

Türkiye deprem gerçeğiyle bir kez daha yüzleşti. Muğla açıklarında 6.3’lük bir deprem meydana geldi. Muğla ve civar illerde hissedilen sarsıntı büyük paniğe neden olurken, can kaybı yaşanmadığı bildirildi

Muğla açıklarında 6.3 şiddetinde deprem meydana geldi. 01.31 sıralarında Gökova Körfezi'nde kaydedilen sarsıntı, başta Muğla ve ilçeleri olmak üzere, Ege Bölgesi'nin çok sayıda şehrinde hissedildi. Paniğe kapılan vatandaşlar kendilerini sokaklara attı.
Deprem AFAD'a göre 6.3 büyüklüğünde ve yerin 10 km altında meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin 5 km. derinlikte ve 6.5 şiddetinde olduğunu duyurdu. Kandilli sarsıntının merkez üssünün Gökova Körfezi olduğunu da belirtti.
Muğla Valisi Esengül Civelek ise depreme ilişkin şu bilgileri verdi: "6.3'lük bir deprem yaşadık. Güçlü hissettik. Ancak şu ana kadar ilimiz genelinden olumsuz bir haber almadık. Arkadaşlarımızla birlikte detaylı çalışıyoruz. Şu ana kadar intikal eden can kaybı bulunmuyor. Tabii ki vatandaşlarımız sokaklarda. Artçıları da olacaktır. Ancak bizim için sevindirici olan şu ana kadar olumsuz bir haberle karşılaşmadık."
Deprem için Yunanistan kaynakları 6.6 rakamını verdi. ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu ise şiddetini 6.7 olarak açıkladığı depremin merkez üssünün Bodrum yakınları olduğunu bildirdi.
Sarsıntı İzmir merkez ve Fethiye'ye kadar geniş kıyı şeridinden de hissedildi. Depremin ardından vatandaşlar kendilerini açık alanlara attı.
BİZE ULAŞIN