Ağır hasarlı 32 bina var

Ağır hasarlı 32 bina var

  • Yaşam
  • Pazar 23.07.2017
Başbakan Binali Yıldırım, Ege Denizi'nde yaşanan depreme ilişkin bilgi vererek, "Bodrum'da kullanılmayan 3 yıkık bina vardır. 32 binada nispeten ağır hasar var. Bunun dışında da bir hasar söz konusu değil" dedi.
Yıldırım, 19. Yörük Türkmen Kültür Şöleni'ne katılmak üzere özel uçak Ana ile dün Muğla'ya geldi. Dalaman Havalimanı'nda yetkililerden Ege Denizi'nde önceki gün meydana gelen depreme ilişkin brifing alan Yıldırım, ardından gazetecilere açıklamalarda bulunarak şunları söyledi: "11 saniye süren deprem sonunda Allah'a şükür can kaybımız yok. Önemli bir yıkım da yok. Ancak vatandaşların paniği nedeniyle bazı yaralanmalar var. Şu an hastanelerde 20 kadar vatandaşımız tedavi görüyor. Kos adasında bir vatandaşımız hayatını kaybetti, bir de İsveç uyruklu bir kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum."

'ANINDA MÜDAHALE EDİLDİ'
Depremden sonra 15-20 dakika içinde Muğla Valisi ile görüştüklerini belirten Yıldırım, milletvekilleri ve bütün sivil toplum kuruluşlarının çok güzel bir iş birliği gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, "Ankara'da AFAD başkanlığımız başta olmak üzere ilgili bakanlıklarımız, Kızılayımız gereken müdahaleyi anında yaptılar. Tedbir olarak 400 çadır gönderildi, jeneratör vesaire malzemeler intikal ettirildi" diye konuştu.
Deprem sonrası iletişim hatlarında herhangi bir kesinti olmadığını aktaran Binali Yıldırım, Türkiye'nin bu konudaki altyapısının ne kadar gelişmiş olduğunu göstermesi bakımından bunun önemli olduğunu da dile getirdi.

Başbakan: "Yunanistan'a ve Yunan halkına geçmiş olsun diyorum. Komşumuzun acısını ve sevincini paylaşmak, komşuluğun gereğidir."
BİZE ULAŞIN