O eller gitar çalamayacak

TÜBİTAK’ta görevli Dr. Özışık’ın evindeki patlamanın, su roketi deneyi yapılırken yaşandığı belirlendi. Özışık’ın gitarist oğlu Altuğ’un kopan eleri yerine dikilemedi

O eller gitar çalamayacak
Antalya'da önceki akşam TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde (TUG) Başuzman olarak görevli Dr. Tuncay Özışık'ın evinde meydana gelen patlamanın sırrı çözüldü. Özışık'ın eşi Hatice Başak ve 17 yaşındaki oğlu Altuğ ile, 27-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında Saklıkent'teki gözlemevinde yapılacak olan "20. Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği" için hazırlık yaptığı belirlendi. Geçen yıl da birlikte şenliğe katılan Özışık ailesinin bu yıl şenliklerde "Su roketi" gösterisi yapmak için evin balkonunda deney yaptığı belirlendi. Tuncay Özışık'ın geçen yılki şenliklerde aynı füzeyi uçurmayı denediği ancak başarılı olamadığı ileri sürüldü. Patlamanın ardından Tuncay Özışık, yaralı oğlu ve eşiyle birlikte evlerinin 400 metre uzağındaki Özel Olimpos Hastanesi'nde tedavi altına alınmışlardı. Durumu ağır olan Altuğ, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne nakledilmişti.

HAYATİ TEHLİKESİ YOK
Bir dizi ameliyat geçiren Altuğ ile ilgili haberi doktorlar dün açıkladı. Ortopedi servisinde yapılan tüm müdahaleye rağmen Altuğ Özışık'ın bileklerinden kopan iki eli geri dikilemedi. Akdeniz Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Özcanlı, patlamada iki elini kaybeden Altuğ Özışık'ın hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi. Hastanın sol yüzünün de patlamalardan etkilendiğini belirten Prof. Dr. Özcanlı, "5 saat süren operasyon sonunda hasta hayati tehlikeyi atlattı. Ancak ellerini bileklerinden kaybetti" dedi. Doktorlar, Altuğ'un sol gözünü de tamamen kaybettiğini, sağ gözü için bir dizi operasyon yapılacağı bilgisini verdi. Geçen yıl babası ile katıldığı şenlikte gitar resitali yapan Altuğ Özışık'ın iki elini birden yitirmesi hem çevresinde hem de bilim şenliğine katılacak olanlar tarafından üzüntüyle karşılandı.
BİZE ULAŞIN