Sorumsuzluğun böylesi

Sorumsuzluğun böylesi

20 metre yürümemek için ailesini tren raylarından geçiren babanın 4 yaşındaki oğluna,  motosiklet çarptı. Kazada hem çocuk hem de motosiklet sürücüsü ağır yaralandı.

Kayseri'de ailesiyle birlikte yolun karşısına geçmek için yaya geçidi yerine tramvay raylarını ayıran korkuluk demirlerinin üzerinden atlamayı tercih eden babanın 4 yaşındaki oğluna motosiklet çarptı. Kazada hem çocuk hem de motosiklet sürücüsü ağır yaralandı.

Merkez Kocasinan İlçesi Sivas Caddesi üzerinde bulunan tramvay hattı üzerinden yolun karşısına geçmeye kalkışan baba Eyüp E, ailesini tehlikeye attı. Baba, sadece 20 metre ileride yaya geçidi olmasına rağmen karısı ve iki oğlu ile tramvay rayları üzerinde bulunan korkuluklardan atlayarak yolun karşısına geçmeyi tercih etti. Çocuklarını kucağına alarak korkuluklardan geçiren Eyüp E, ile 4 yaşındaki oğlu K.F.E'ye bu sırada 49 yaşındaki Ebubekir Mısır'ın kullandığı motosiklet çarptı.

Kazada K.F.E ile motosiklet sürücüsü Ebubekir Mısır ağır yaralandı. Kazanın ardından çocuğunu kucağına alarak bir yakının otomobiliyle Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne getiren baba Eyüp E; "Oğlumu kucağıma alıp rayların üzerinden geçerken oldu. Keşke motosiklet bana çarpsaydı da oğluma çarpmasaydı" dedi. Aynı kazada ağır yaralanan motosiklet sürücüsü Ebubekir Mısır'da ağır yaralı olarak aynı hastaneye kaldırıldı. Şuuru kapalı olan ve ameliyata alınan K.F.E'nin hayati tehlikesinin devam ettiği belirtilirken polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

BİZE ULAŞIN