‘Altın elbiseli adam’a veda korteji

Türkiye’ye motosikleti sevdiren kişi olarak bilinen “altın elbiseli adam” lakaplı Barkın Bayoğlu’nu son yolculuğuna, binlerce motosikletli seveni veda korteji yaparak uğurladı

‘Altın elbiseli adam’a veda korteji
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde önceki gün trajik bir kazada hayatını kaybeden 'altın elbiseli adam' lakaplı Barkın Bayoğlu, dün İstanbul Çengelköy'de toprağa verildi. Türkiye'ye motosikleti sevdiren kişi olarak bilinen Bayoğlu için Çengelköy Kerem Aydınlar Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Arkadaşları, Bayoğlu'nun adına yakışır bir şekilde veda korteji düzenledi. Karacaahmet Mezarlığı Gasilhanesi'nden babası Mustafa Remzi Bayoğlu tarafından alınan Bayoğlu'nun cenazesi, binlerce seveni ve motosiklet tutkununun eşliğinde Çengelköy Kerem Aydınlar Camisi'ne getirildi.

"BAŞARMIŞ DEMEK Kİ"
Barkın Bayoğlu'nun babası Mustafa Remzi Bayoğlu ve annesi Fügen Bayoğlu, oğullarının tabutuna sarılıp gözyaşı döktü. Taziyeleri de kabul eden acılı baba, "Arkamızdan gelen motorları görseydi, çok mutlu olurdu. Başarmış demek ki" dedi. Barkın Bayoğlu'nun yakınları ve motosiklet tutkunları, cenazenin başında dua edip gözyaşı dökerken acılı aileyi bir an olsun yalnız bırakmadı. Bayoğlu, ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından sevenlerinin gözyaşları arasında Çengelköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

SOFUOĞLU'NDAN MESAJ
Dünya şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu da Bayoğlu için sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Sofuoğlu, "Bugün ekibim ile İtalya'da yapmakta olduğumuz testlerden ötürü Barkın abinin cenaze törenine katılamayacağım. Kendisine Allah'tan rahmet ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum" ifadesini kullandı.
BİZE ULAŞIN