Alevler kâbus oldu

Festival Çarşısı’nda çıkan yangın, Antalya’ya kâbus yaşattı. 540 dükkândan 150’si yandı. Çarşıdan yükselen alevler ve kenti saran duman 10 km uzaktan izlenebildi

Alevler kâbus oldu
Antalya'nın Aspendos Bulvarı'nda Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüs depolama alanı yanında bulunan Festival Çarşısı'nın ortasındaki bir dükkânda belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın korkuttu. Tekstil ürünleri ile plastik mankenlerin tutuşması ile yangın bir anda yayıldı ve büyüdü. 540 dükkanın bulunduğu çarşıyı saran alevler ve çıkan duman şehrin 10 kilometre uzağından görülebildi.

150 DÜKKÂN KÜL OLDU
Olay yerine 20'nin üzerinde itfaiye aracı ve çok sayıda polis yönlendirildi. İtfaiye ekipleri yangının çevredeki ev ve işyerlerine sıçramaması için yoğun çaba sarf ederken, bazı itfaiye erleri dumandan etkilendi. Polis ise çevrede güvenlik şeridi oluşturdu. Yaklaşık yarım saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alınan yangında 150'ye yakın dükkan büyük zarar gördü.

İKİ KİŞİ GÖZALTINDA
Çarşının yaklaşık 3'te 2'sinin zarar gördüğü belirtilirken birçok işyerinin depo olarak kullanılması can kaybını önledi. Polis yangınla ilgili çevrede yaptığı araştırmada sabotaj ihtimali nedeniyle şüphelendiği 2 kişiyi gözaltına aldı. Yangının çarşının ortasındaki boş dükkandan başlaması sabotaj şüphesini artırdı.

MAL CANIN YONGASI
Dükkan sahiplerinin bazıları işyerindeki eşyaları yanmaması için dışarıya çıkardı. Yangında dükkanları zarar gören esnaflar sinir krizleri geçirdi. Gözü yaşlı esnafı vatandaşlar güçlükle sakinleştirdi. İşyeri zarar gören İsmail Okbay, hediyelik eşya dükkanının cayır cayır yandığını belirterek, "Bir şey yapamadım, çok üzgünüm. 20 bin liranın üzerinde zararım var" dedi.
BİZE ULAŞIN