Vekâletle kurban kesimi 850 lira

Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mustafa Tutkun, vekâletle kurban kesimiyle ilgili ücretleri açıkladı. Buna göre vekâletle kurban kesimi yurtiçinde 850 TL iken yurtdışında ise 600 TL

Vekâletle kurban kesimi 850 lira
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü Mustafa Tutkun, vekaletle kurban organizasyonu kapsamında yürüttükleri çalışmaları tamamladıklarını açıkladı. Türkiye'de 275 merkezde, yurt dışında 135 ülke ve 400 bölgede, yaklaşık 275 bin hisse kurban kesimiyle ilgili planlamaları yaptıklarını bildiren Tutkun, "Türkiye'den vekâlet vermek isteyen vatandaşlarımızın yurt içinde kurbanlarının kesilmesi için 850 lira, yurt dışında kurban vekâleti için ise 600 lira bedel belirlendi. Yurt dışından kurban vekaletlerini verecek vatandaşlarımız ise 150 euro üzerinden belirlenen rakamlarla, vekaletlerini TDV'ye ulaştırmış olacak" dedi. Vakfın kurban organizasyonunun sadece kurban kesimi ve et dağıtımı şeklinde planlanmadığına işaret eden Tutkun, bu organizasyon sayesinde dünyanın dört bir tarafındaki Müslümanlara bayram coşkusunu, heyecanını yaşatmayı hedeflediklerini vurguladı.

KAMU SPOTUNDA SOFUOĞLU OYNADI
Tutkun, "www.diyanetvakfi.org.tr" adresi, online bankacılık sistemi, anlaşmalı banka, PTT ile TDV il ve ilçe şubeleri, müftülükler ya da mahallelerdeki din görevlileri aracılığıyla vekaletlerin vakfa ulaştırılabileceğini bildirdi. Elden bağış yapan vatandaşların "Vekalet alındı" makbuzu almalarını isteyen Tutkun, yurt dışında yaşayan vatandaşların ise din görevlileri, dernek başkanları, müşavirlik veya ataşelere vekaletlerini ulaştırabileceğini söyledi. Öte yandan, TDV'nin kurban kampanyası için hazırladığı kamu spotunda, milli rallici Burcu Çetinkaya, dünya şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Avrupa şampiyonu güreşçi Rıza Kayaalp rol aldı.
BİZE ULAŞIN