‘Bu planlı bir cinayet’

Hollanda’da öldürülen işadamı Zeki Yumuşak’ın Aksaray’da yaşayan yakınları, cinayetin planlı olduğunu söyleyip ekledi: “Kentte her yerde kamera olmasına rağmen olay yerinde yok”

‘Bu planlı bir cinayet’

Hollanda'da araba kiralama şirketi sahibi olan işadamı Zeki Yumuşak, Rotterdam'da 26 Temmuz gecesi aracında silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda hayatını kaybeden işadamının cenazesi memleketi Aksaray'ın Sultanhanı ilçesinde toprağa verildi. Aynı zamanda Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Derneği üyesi (UETD) olan evli ve iki çocuk babası Zeki Yumuşak'ın bir müşterisiyle yaşadığı tartışma sonrası öldürüldüğü öne sürülürken, olayla ilgili Hollanda polisinin başlattığı soruşturma devam ediyor. Saldırı sonrası Hollanda basınının "Erdoğan'a bağlı bir adam öldürüldü," "Erdoğan'ın organizasyonuna katılan Rotterdamlı Türk öldürüldü" şeklinde provoke edici başlıklar atması dikkat çekti. İşadamının Aksaray'da yaşayan yakınları, cinayetin planlı olduğunu öne sürdü ve cinayetten sonra Hollanda basınının yaptığı yayınlara tepki gösterdi.

'TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'
Zeki Yumuşak'ın öldürüldüğü bölgede güvenlik kamerası olmadığını belirten amcasının oğlu Nurettin Yumuşak, "Zeki, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği üyesiydi. Öldürülmeden önce telefonla bir müşteri aramış ve araç istemiş. Rotterdam şehrinde her yerde kamera olmasına rağmen olay yerinde kamera yok. Biz cinayetin planlı olduğunu düşünüyoruz. Dernek yetkilileri ve biz bu olayın takipçisi olacağız. Cinayetin ardından Hollanda basını Zeki'nin evinin adresini yazdı ve AK Partili olduğuna dair haberler yaptılar. Türkiye ve Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan küstah yayınlar yaptılar" dedi.

BİZE ULAŞIN