Kuduz köpeğin ısırdığı adam öldü

Kuduz köpeğin ısırdığı adam öldü

Ağrı’nın merkeze bağlı Ballıbostan köyünde kuduz bir köpeğin saldırısına uğrayan Ahmet Yıldız, tedavi altına alındığı Erzurum’da hayatını kaybetti

  • Yaşam
  • Çarşamba 02.08.2017
Ağrı merkeze 18 kilometre uzaklıkta bulunan Ballıbostan köyünde çiftçilikle geçimini sağlayan 2 çocuk babası 44 yaşındaki Ahmet Yıldız, 3 Temmuz günü kuduz köpeğin saldırısına uğradı. Yüzü parçalanan Ahmet Yıldız yakınları tarafından Ağrı Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Bir süre sonra taburcu edilen Yıldız tekrar rahatsızlanınca 25 Temmuz'da Erzurum'a sevk edildi. Erzurum Atatürk Üniversitesi Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan Ahmet Yıldız dün hayatını kaybetti. Yıldız'ın cenazesi köy mezarlığında toprağa verildi.
Ahmet Yıldız'ın kardeşi Yusuf Yıldız, kuduz köpeğin köye korku saldığını ve köylülerin akşamları dışarıya çıkamadıklarını söyledi. Ağabeyinin ölümünde ihmal olduğunu öne süren Yıldız, "Ağabeyimin yüzü parçalandı. Ağrı Devlet Hastanesi'nde tek iğne yapıldı ve bu iğne hiçbir işe yaramadı. Sonrasında taburcu ettiler. Ancak tekrar fenalaştı ve ağabeyimi kaybettik. Başkaları bizim yaşadığımız acıyı yaşamasın" dedi.
Furkan NEHRİ / SABAH
BİZE ULAŞIN