Zehir taciri böyle yakalandı

Organize suç örgütü lideri ve “Ankara’nın uyuşturucu baronu” olarak nitelendirilen Kadir İnan’a düzenlenen operasyon ile ilgili ayrıntılar ve yakalanma anının görüntüleri ortaya çıktı

Zehir taciri böyle yakalandı
İzmir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat, Asayiş ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri Ankara'nın uyuşturucu baronu olarak bilinen organize suç örgütü lideri Kadir İnan'ın yasa dışı yollardan kente geldiğini belirledi. Polis ekipleri cezaevi firarisi İnan'ı takip ederken dikkat çekmemek için sıra dışı bir yöntem izledi. 4 tane lüks Mercedes marka otomobil kiralayan polisler zanlıyı bu araçlarla takibe aldı. Ankara'da "bonzai kralı" olarak da bilinen Kadir İnan ve yanındaki 3 kişi İzmir Gaziemir'deki bir alışveriş merkezine girdi.

LASTİKLERİN HAVASI İNDİRİLDİ
Polisler her ihtimale karşı İnan'ın AVM'nin otoparkına park ettiği aracının lastiklerinin havasını indirdi. Bu durumdan habersiz olan İnan ve arkadaşları yemek yemek için alışveriş merkezinin dördüncü katına çıktı. Polis ekipleri de İnan'ın yakınındaki masalara müşteri gibi oturarak zanlıyı takip etmeyi sürdürdü. Yemekten sonra tatlısını yiyen İnan ve arkadaşları daha sonra masadan kalkarak yürümeye başladı. Bu sırada zanlıların etrafını saran polisler, İnan ve arkadaşlarını gözaltına aldı.

OPERASYON ANI KAMERADA
Operasyon anı alışveriş merkezinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde sivil polislerin, İnan ve arkadaşlarını hızlı bir refleksle yakaladığı görülüyor. Yere yatırılan zanlılar kelepçelendikten sonra üst aramaları yapılıyor. Polisler tarafından kıskıvrak yakalanan zanlılar, Ankara polisine teslim edildi. Sorgusunun ardından İnan tutuklanırken, 3 şüpheli ise serbest kaldı. İnan'ın, uyuşturucu suçlarının yanı sıra suç işlemek amacıyla örgüt kurma, yaralama, tehdit, darp ve ruhsatsız silah taşıma gibi 14 ayrı suçtan arandığı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN