Sabiha Gökçen’de yolcu kavgası

Sabiha Gökçen’de karayolu taşımacılığı yapan 2 firma arasında yolcu kapma kavgası çıktı. 5 kişi bıçakla yaralandı

Sabiha Gökçen’de yolcu kavgası
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan karayolu ile İzmit- Adapazarı-Bursa- Yalova'ya taşımacılık yapan 2 firma çalışanları arasında, yolcu kapma meselesi nedeniyle kavga çıktı. Kavgada 5 kişi bıçaklanarak yaralandı. Çok sayıda kişi de gözaltına alındı. Olay dış hatlar geliş terminalinin 20 metre yakınında dün gece saat 01.30'da meydana geldi. İddiya göre havalimanından karayolu ile İzmit-Adapazarı- Bursa-Yalova'ya taşımacılık yapan 2 firmanın çalışanları arasında yolcu kapma meselesi nedeniyle tartışmaya başladı. Tartışma, her 2 firmadan yaklaşık 40 kişinin karıştığı kavgaya dönüştü.

ÇEVİK KUVVET MÜDAHALE ETTİ
Kavgada 5 kişi bıçakla yaralandı. Kavgaya ilk önce havalimanı polisleri, havalimanında bekleyen çevik kuvvet polisleri ve özel güvenlik ekipleri müdahale etti. Polis çok sayıda şüpheliyi gözaltına aldı. Gözaltındakinleri götürecek polis araçları beklendiği sırada kavga edenler arasında tekrar çıkan tartışmanın büyümesini polis engelledi. Yaralılar ambulanslarla çevre hastanelere kaldırıldı. Olayın ardından çevvik kuvvet polisleri bölgede güvenlik önlemi aldı.

'İLLEGAL FİRMALAR TÜREDİ'
Havalimanı Polis Merkezi'ne gelen firmalardan birinin Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Karaalp, 7 yıldır Sabiha Gökçen Havalimanı'nda hizmet verdiklerini ifade ederek şöyle konuştu: "Son birkaç yıldır havalimanında potansiyelin artmasıyla legal olmayan, hiçbir GBT'si, SSK'sı bulunmayan yani çalışmaya uygun olmayan insanlar taşımacılık yaparak rant elde etmeye çalışıyor. Bugün de arkadaşlarımıza saldırmışlar. Son bir yıldır taksicilerle, minibüsçü kavgalarıyla geçiyor. Biz yasal bir firmayız" iddiasında bulundu.
BİZE ULAŞIN