Ne esecek ne de yağacak! Kavrulmaya devam

Yurdun tamamı hafta sonuna kadar kavurucu sıcaklara teslim. Özellikle İç Anadolu, Ege ve Akdeniz’de bu hafta yağış da görülmeyecek. Yüzde 80’leri aşan nem ise bunaltmaya devam edecek

Ne esecek ne de yağacak! Kavrulmaya devam
Artan nem oranıyla birlikte başta İstanbul olmak üzere yurdun büyük bölümünde etkili olan sıcaklıklar hafta sonuna kadar devam ediyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre mevsim normallerinin üzerinde olan sıcaklık yurdun tamamını bu hafta etkisi altına alacak. Gün boyunca süren yüksek nem oranı ise sıcaklıkların daha etkili hissedilmesine neden olacak.

40 DERECEYE HAZIR OLUN
Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Mevsim normallerinin üzerinde olan ve nem ile birlikte bunaltıcı bir hal alan hava durumu hafta sonuna kadar yurdu terk etmeyecek. İç Anadolu'nun batısı, Ege'nin iç kesimleri ve Batı Akdeniz' de etkili olan sağanak yağışlarda dün itibariyle son buldu. Yağışların son bulması ile beraber bu bölgelerdeki hava sıcaklığının hafta sonuna kadar 40 derecenin üzerine çıkması bekleniyor. Yurdun tamamında hava durumu açık ve az bulutlu olurken herhangi bir yağış olmayacak. Gün içerisinde değişen nem oranları da akşam ve geceleri de artarak vatandaşların serinlemesine engel oluyor. Hafta sonundan itibaren sıcaklıkların mevsim normallerine düşerek bu sıcaklıkların son bulmasını bekliyoruz" denildi.
Yapılan hava tahminlerine göre Güneydoğu Bölgesi'nde termometreler hafta boyunca en yüksek sıcaklığı 40 derecenin üzerinde gösterecek.
BİZE ULAŞIN