Müthiş Mehmet’in hayali gerçek oldu

Müthiş Mehmet’in hayali gerçek oldu

Üniversite hayaliyle geldiği İstanbul’da gece kütüphanede kalıp, gündüz halk eğitim merkezinde kursa giden Mehmet Çilenger, ilahiyat fakültesine tam burslu olarak girdi

İstanbul'da yersiz yurtsuz zorluklarla, parasızlıkla mücadele ederek azimle üniversite sınavlarına hazırlanan 24 yaşındaki Mehmet sonunda hayalini gerçekleştirdi. Hikayesini kamuoyuna SABAH'ın duyurduğu Mehmet üniversite tercihlerinde birinci sırada yazdığı İbn Haldun Üniversitesi İlahiyat bölümüne tam burslu olarak kabul edildi. Geceleri kütüphanede kalıp gündüzleri de Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi'ndeki üniversite kurslarına katılan Mehmet haziranda yapılan Lisans Yerleştirme Sınavları'nda (LYS) ilk 2 bine girerek azmin zaferini kanıtlamıştı. 2 ay boyunca parklarda ve kütüphanede yaşadıktan sonra arkadaşlarının yardımıyla tek göz bir daireye çıkan Ispartalı bir çiftçinin oğlu Mehmet'in hikayesi tüm Türkiye'ye örnek olmuştu.

EYLÜL AYINI İPLE ÇEKİYOR
Önceki gün İbn Haldun Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Recep Şentürk'le bir araya gelen ve oldukça heyecanlı olan Mehmet, "İlk tercihime burayı yazdım. Çok dua ettim İbn Haldun Üniversitesi olsun diye. Allah yüzüme güldü, dualarımı kabul etti. İlim öğrenmek dinimizde farzdır. Ben de üniversiteyi bitirip İslamiyet'i doğru bir şekilde tüm dünyaya tanıtmak istiyorum" dedi. Üniversitenin yurdunda kalacak olan Mehmet, kütüphaneyi de gezerek kitapları inceledi. Eylül ayını iple çektiğini belirtti.
BİZE ULAŞIN