Operasyonla kurtarıldı

Operasyonla kurtarıldı

Aksaray’da, kar maskeli saldırganlar tarafından fidye için kaçırılan 10 yaşındaki Egemen, rehin tutulduğu eve düzenlenen nefes kesici operasyonla kurtarıldı

Aksaray'ın Ortaköy ilçesine bağlı Balcı köyü yakınındaki Galip Dinç'e ait akaryakıt istasyonuna iki gün önce plakasız otomobille gelen kar maskeli 2 kişi, istasyon görevlisine tabancayla ateş etti. Pompacıyı yaraladıktan sonra istasyon sahibinin 10 yaşındaki oğlu Egemen Samet Dinç'i otomobile bindirip, kaçırdı. Olayla ilgili Aksaray Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekipleri ortak çalışma başlattı. Zanlıların kullandığı otomobil terk edilmiş halde bulundu.

ZANLI VURULARAK YAKALANDI
Aracın daha önce petrol istasyonunda çalışan ve 3 gün önce işi bırakan Ferhat Koçak'a (21) ait olduğu belirlendi. Koçak'ın bağlantılarını araştıran polis, çocuğun Aksaray merkeze bağlı Borucu köyünde terk edilmiş bir evde tutulduğunu belirledi. Ankara'dan gelen polis özel harekat timleri, evin etrafını çevirdikten sonra operasyon için düğmeye bastı. Polis, evdeki 2 saldırganı ikna etmek için eve müzakereci gönderdi. Ancak zanlılardan Ferhat Koçak, ikna çabalarına karşılık vermeyip, silahla polislere ateş açtı. Operasyon kararı alarak eve giren timler, uyuşturucu ve farklı suçlardan sabıkalı olan Ferhat Koçak'ı bacağından vurarak etkisiz hale getirdi. Diğer zanlı da gözaltına alındı. Rehin alınan 10 yaşındaki Egemen ise burnu bile kanamadan kurtarıldı.

'BUGÜN BAYRAM BANA'
Çocuklarının kurtarıldığını öğrenen Gülfidan ve Galip Dinç çifti sevinç gözyaşları döktü. Anne Gülfidan Dinç, "Uykusuz kalan herkesten, oğlumu ararken adım atan her polisten, Allah razı olsun. Bir önceki gece kâbus yaşıyordum, bugün düğün bayram yapıp, kurban keseceğim. Allah'ın sevgili kuluymuşum. Önce ağlattı, şimdi de güldürdü işte. Herkes böyle benim gibi kavuşsa keşke" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN