TÜRGEV 14 bin öğrenciye ev sahipliği yapacak

Kız öğrencilerin eğitimine 1996’dan bu yana aralıksız destek veren TÜRGEV 12 ilde açtığı yeni yurtlarla kapasitesini 14 bine çıkardı. Vakıf 32 ildeki 67 yurtla eğitime katkı sağlayacak

TÜRGEV 14 bin öğrenciye ev sahipliği yapacak
Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), yeni eğitim- öğretim döneminde Türkiye'de 32 ildeki 67 yurtta 14 bin kız öğrenciye hizmet verecek. TÜRGEV'den yapılan açıklamaya göre, kız öğrencilerin eğitimine 1996'dan bu yana aralıksız destek veren vakıf, yeni eğitimöğretim döneminde açtığı yurtlarla kontenjanını 14 bine çıkardı. Vakıf, Türkiye'de 32 ilde 11'i ortaöğretim, 56'sı yükseköğretim yurdu olmak üzere toplam 67 yurtta eğitime destek verecek. TÜRGEV, Adana, Afyon, Erzincan, Erzurum, Isparta, Karabük, Kırıkkale, Kocaeli, Kütahya, Sakarya, Trabzon ve Zonguldak'ta açtığı yeni yurtlara öğrenci kabul edecek.

ÜCRETSİZ KURS VE SEMİNER
Öğrencilerin üniversitede aldıkları eğitimin yanı sıra kendilerini geliştirmeleri için ücretsiz kurs ve seminerler de düzenleyen TÜRGEV, Kariyer Merkezi çatısı altında da öğrencileri talep ve eğitim alanlarına göre staj ve iş başvuruları için yönlendiriyor. Vakfın dil, kültür-sanat, müzik, İslam ilimleri ve spor atölyelerinde öğrencilerin kişisel gelişimlerine destek sağlanıyor. Vakıf ayrıca öğrencilere İslami ilimler-sosyal bilimler alanlarında 4 yıl sürecek Akademi Aşamalı Ders Programı'na da katılma hakkı veriyor.

SOSYAL YAŞAM MERKEZİ
TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Akalın, sadece barınılacak yer mantığı ile çalışan yurtlar açmadıklarını belirterek, yurtların tam anlamıyla bir sosyal yaşam merkezi olduğunu kaydetti. Akalın yurtlarda kalan kız öğrencilere hayatın her alanını düşünerek kendilerini geliştirmeleri için imkanlar sunduklarını aktardı.

BİZE ULAŞIN