Katili arkadaşı çıktı

Katili arkadaşı çıktı

İstanbul Pendik’te ağaçlık alanda elleri ve ağzı bağlanmış halde cesedi bulunan genci, 14 yaşındaki arkadaşı S.G.’nin öldürdüğü belirlendi. S.G., Bal’ı kız arkadaşını taciz ettiği için bıçakladığını iddia etti

Cinayet Pendik'te Kavakpınar Mahallesi Şenyurt Sokak'ta 27 Temmuz'da meydana geldi. Saat 16.00 sıralarında ağaçlar arasında ceset görenlerin ihbarı üzerine olay yerine polis geldi. Elleri ve ağzı bağlı olan bir erkek cesedi ile karşılaşan polis inceleme başlattı. Yapılan incelemede bıçaklanarak öldürüldüğü belirlenen kişinin 20 yaşındaki Ozan Bal olduğu belirlendi. Polis, Bal'ın kim tarafından ve neden öldürüldüğünü belirlemek için harekete geçti. Bunun için önce Bal ile ilgili kayıtlara bakıldı. Öldürülen kişinin çeşitli suçlardan poliste 47 dosyası vardı. Cezaevinde yeni çıktığı belirlenen Bal'ın katili çevresinden birileri olma ihtimali üzerine soruşturma derinleştirildi.

UYUŞTURUCU ŞÜPHESİ
Yapılan araştırmalarda, Bal'ın olay günü S.G.'yle birlikte olduğu belirlendi. Şüpheli S.G. gözaltına alındı. Olayla ilgili yapılan soruşturmada cinayetle ilgili iddialara ulaşıldı. Şüphelinin ifadelerine ve iddialara göre, Bal, S.G. ve kız arkadaşları S.K. olay bölgesine gitti. Bal, S.K.'yı taciz etti. Bunun üzerine S.G. ile tartıştı. Tartışma sonrası Bal üzerindeki bıçakla S.G.'ye saldırdı. Bıçaktan kurtulan S.G. ile S.K., Bal'ın üzerine yürüyerek etkisiz hale getirdi. S.G. Bal'ın elinden bıçağı aldı. Ardından Bal'ı bıçaklayarak kaçmaya çalıştı. Bal, S.G. ile S.K.'yı tekrar kovaladı. Ancak Bal bir süre sonra düşerek hayatını kaybetti. Soruşturmanın ardından S.G. cezaevine gönderildi. Polis olay yerinde yaptığı çalışmada uyuşturucu madde buldu. Birbirlerini tanıyan şüpheli ve Bal'ın uyuşturucu kullanmak için olay bölgesine gittikleri düşünülüyor.
BİZE ULAŞIN