Hastanede gaz kaçağı faciası

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki gaz kaçağının ardından başka hastaneye sevk edilen 25 hastadan biri hayatını kaybetti. Gazı getiren firma sorumlusuna ev hapsi cezası verildi

Hastanede gaz kaçağı faciası
Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki yoğun bakım servisinde önceki gece, oksijen sisteminden azot gazları içerisinde hidrojen sülfür ve karbonmonoksit verildiği iddia edilen ve olay ortaya çıkınca başka hastanelere sevk edilen 25 hastadan 41 yaşındaki Suriyeli Muhammet Ecu, götürüldüğü Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Ecu'nun kesin ölüm nedeni yapılacak olan otopsiyle belirlenecek.

AMELİYATLAR YARIM KALMIŞ
Diğer yandan, gaz kaçağının olduğu sırada devam eden ameliyatların da yarıda bırakıldığı ve hastaların kesilen yerleri dikilerek başka hastanelere götürüldüğü belirtildi. Olayla ilgili olarak Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturmada sürüyor. Soruşturma kapsamında, hastaneye farklı nitelikte gaz getiren firmanın sorumlusu gözaltına alındı. Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen M.D'ye, çıkarıldığı mahkemece ev hapsi cezası verildi. Tüm gaz tüpleri de inceleniyor. Hastanede incelemelerde bulunan Adana Valisi Mahmut Demirtaş da olayın detaylı olarak araştırıldığını söyledi.
BİZE ULAŞIN