Kudüslü çocuklar bayramlıklarına kavuştu

Kudüs ve civarında yardım ve imar çalışmaları yapan uluslararası tek sivil toplum kuruluşu olan Mirasımız Derneği (Kudüs ve Civarındaki Osmanlı Mirasını Koruma ve Yaşatma Derneği), Kudüslü çocuklara bayramlık kıyafetlerini teslim etti.

Kudüslü çocuklar bayramlıklarına kavuştu

"Kudüs'te Kurban Aksa'da bayram" sloganıyla Kurban çalışmalarını yürüten Mirasımız Derneği, kurban çalışmasının yanı sıra, Kudüslü çocukları da ihmal etmedi. Her bayram Kudüs'te yüzlerce çocuğu giydiren dernek, bu kurban bayramında da şimdiye kadar bin sekiz yüz (1.750) çocuğa bayramlık giysilerini teslim etti. Hayır severlerin bağışlarıyla çalışmalarını yürüten Mirasımız Derneği, bayramın birinci gününe kadar üç bine yakın çocuğa bayramlıklarını teslim etmeyi planlıyor.

TÜRKİYE İYİ Kİ VAR

Bayramlıklarına kavuşan Kudüslü çocuklar, kendilerine Mirasımız Derneği aracılığıyla hediyeler gönderen Türkiye'ye teşekkür ederek, "İyi ki varsınız" mesajı verdiler.

BİR KURBAN HİSSE BEDELİ 950 TL

Çalışma sahası sadece Kudüs ve civarı olan Mirasımız Derneği, yaklaşan Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamladı. Bu yıl hisse bedelini 950 Türk Lirası olarak belirleyen Mirasımız Derneği'den yapılan yazılı açıklamada, dünyanın en pahalı şehirlerinin başında Kudüs'ün geldiğine ve Müslümanlar burada zor şartlar altında yaşadığına dikkat çekilerek "Bunu İsrail bilinçli yapıyor. Hayat pahalılığı bilerek yüksek tutuluyor ki Müslümanlar Kudüs'te barınamasınlar ve şehri terk etsinler. İşgalci İsrail'in bu politikasına rağmen Müslümanlar direniyorlar. Mescid-i Aksa'yı canları pahasına koruyan Kudüslü Müslümanların yanında yer aldığımızı göstermek için kurbanlarımızı her yıl olduğu gibi bu yıl da Kudüs'te kesiyoruz" denildi.

BİZE ULAŞIN