Kelepçe meraklılarına uygulamalı gasp şoku

İstanbul’da polis sandıkları kişiye ‘Abi kelepçeyi nasıl takıyorsunuz” diye soran iki genç, sahte polis tarafından kelepçelenerek gasp edildi

Kelepçe meraklılarına uygulamalı gasp şoku

Kağıthane Çeliktepe Mahallesi Metin Taşkın Parkı'nda yaşanan trajikomik gasp olayı polisleri bile şaşkına çevirdi. İddiaya göre E.S. (23) ile arkadaşı E.Ç. (22). parkta otururken yanlarına tanımadıkları bir kişi gelerek kendini polis olarak tanıttı. Polis sandıkları kişiyle sohbet etmeye başlayan meraklı gençlerden birisi; 'Abi siz suçlulara kelepçeyi nasıl takıyorsunuz?' diye sordu. O da belindeki kelepçeyi çıkarıp, ikisini kollarını birbirine kelepçeledi. Birkaç kare de fotoğraflarının çekilmesini isteyen gençler cep telefonunu bu şahsa vererek farklı şekillerde poz verdi ve fotoğraf çektirdi.YERE YATIRIP GASP ETTİ
Bununla da yetinmeyen gençler 'Abi yere yatırıp aramayı nasıl yapıyorsunuz' dedi. Sahte polis onu da göstermek için gençleri parkın karanlık bir bölgesine götürüp silah çekerek yere yatırdı. O halde de fotoğraflarının çekilmesini isteyen gençleri kırmayan sahte polis bu şekilde de birkaç poz çekti. Daha sonra arama yapıyormuş gibi yapıp, ceplerindeki 100 lira ve iki cep telefonunu alan sahte polis gençleri o halde bırakıp kayıplara karıştı.


Sahte polise kelepçelerle poz veren gençlerin fotoğrafları polisin ele geçirdiği cep telefonundan çıktı. Fotoğraflar delil sayılarak soruşturma dosyasına konuldu.

KELEPÇEYLE KARAKOLA GİTTİLER
Elleri bağlı halde yerde yatan gençler neye uğradıklarını bir süre anlamadı. Olayı idrak eden gençler daha sonra kelepçelerle birlikte en yakın polis merkezine giderek durumu anlattı ve ellerini çözdürdü. Bu olayın yaşandığı sırada kaçan şüpheli polis uygulamasına takıldı. Şüphelenen polisler elindeki telefonun şifresini bilmeyen kişiyi gözaltına aldı. Yapılan kimlik tespitinde isminin Ümit D. olduğu belirlenen gaspçının çok sayıda sabıka kaydının olduğu belirtildi.

BİZE ULAŞIN