Atakan göz göre göre ölüme gitmiş

Antalya’da havuzda can veren minik Atakan’ın boğulduğu anların tesadüfen bir tatilcinin cep telefonu tarafından kaydedildiği ortaya çıktı. Suyun hemen altında hareket edip yukarı çıkmaya çalışan Atakan’ı hiç kimse fark etmemiş

Atakan göz göre göre ölüme gitmiş
Türkiye'yi yasa boğan olay Manavgat Kızılağaç bölgesindeki 5 yıldızlı bir otelde meydana geldi. 26 Ağustos'ta tatil için Eskişehir'den Antalya'ya giden Arı ailesi, bir otele yerleşti. Önceki gün 16.00 sıralarında baba Ersin Arı (40) ile 6 yaşındaki oğlu Atakan Yiğit Arı otelin havuzuna girdi. Havuzda bulunan su kayağında eğlenen baba ile oğlu bir müddet sonra havuzdan çıktı. Atakan ayakları yandığı için babasından terlik istedi. Terlikleri getirmek için oturdukları şezlonga giden baba, geri döndüğünde oğlu Atakan'ı göremedi. Havuz ve otelin çevresinde oğlunu arayan baba, yarım saat sonrası oğlunu kaykayın havuzla buluştuğu yerde suyun içerisinde buldu.

OTELDE NEDEN DOKTOR YOKTU?
Oğlunun ölümünde ihmal olduğunu öne süren baba Ersin Arı, "Onu suyun içerisinde buldum. Yaşıyordu. Otel müşterilerinden bir doktor müdahale etti. Kalp masajı yaptı. Karnı hareket ediyordu, nabzı da atıyordu. Otelde doktor yoktu. Yaklaşık 20 dakika boyunca ambulans bekledik. Ölüm haberini Manavgat Devlet Hastanesi'nde verdiler" diye konuştu. Otel yönetimi ise çocuğun kolluksuz bir şekilde havuza girdiğini belirterek aileyi ihmalle suçladı.

KAHREDEN GÖRÜNTÜ
Atakan'ın ölümünün ardından ortaya çıkan görüntüler ise acıyı ikiye katladı. Aynı otelde tatil yapan başka bir tatilcinin havuzda kızını çektiği görüntülerde kadraja tesadüfen giren minik Atakan, suyun altında hareket etmeye çalışırken görülüyor. Atakan Yiğit'in çevresindeki diğer çocuklar havuza atlayıp yüzüyor, aileleri de onlarla oynuyor. Görüntüde, havuzdaki bir erkek tatilci, hemen yanındaki Atakan Yiğit'in suda yüz üstü yattığını görüyor, ancak daldığını ya da oynadığını düşünerek başka yöne doğru yüzmeye devam ediyor. Suyun üzerine çıkmaya çalıştığı anlaşılan ancak havuzda onlarca tatilci varken kimse tarafından fark edilmeyen Atakan, bu görüntülerden kısa bir süre sonra yarı baygın halde havuzdan çıkartılıyor ancak kurtarılamıyor. Jandarmaya teslim edilen görüntüler inceleniyor.

BABANIN EN ACI GÖREVİ
Bu yıl birinci sınıfa başlayacağı öğrenilen küçük Atakan'ın cenazesi otopsi yapıldıktan sonra ailesi tarafından Antalya Adli Tıp Morgu'ndan alındı. Küçük çocuğun cenazesi Eskişehir Yusuflar Mahallesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Oğlunun tabutunu öpen ve ayakta durmakta zorluk çeken baba Ersin Arı'yı yakınları teselli etti.

BİZE ULAŞIN